Ciabatta med fyll
Apéritif

Ciabatta med fyll

Ciabatta er godt med pålegg til lunch og fint å ha med på piknik. Varier fyllet med oliven, soltørkede tomater, ost, nøtter eller krydder.

Fremgangsmåte

Varm yoghurt, vann og olje til ca. 37 °C, rør gjæren ut i blandingen. Tilsett salt og mel, deigen skal være ganske løs og arbeides vel og lenge, 8 - 10 minutter i kjøkkenmaskin.
 
Settes til heving under plast ca. 60 minutter.
 
Ha bakepapir på stekeplate og mel det. Ha deigen på brettet og form en deig ca. 20x30 cm, med melet hand. Halver deigen fra langsiden og skjær 4 brød av hver halvdel. La brødene heve ca. 30 minutter under plast. Stekes nederst i ovnen 200 °C, ca. 20 minutter, avkjøles på rist.
 
Tips:
Velg ett eller to av fyllene og tilsett før du har i melet. Du kan også dele deigen i to og lage to ulike kombinasjoner. 
 
Tips:
Yoghurt i deigen gjør brødet spesielt saftig. Du kan godt bruke kesam i stedet.

Sendt inn av Apéritif

Drikke som passer til denne oppskriften

Forsiden akkurat nå
200 bobleviner testet: Strålende chardonnaychampagner - også i budsjettklassen
+
Tester

200 bobleviner testet: Strålende chardonnaychampagner - også i budsjettklassen

Chardonnaychampagne er for mange det ultimate uttrykket, mens andre heller til kompleksiteten i blandinger og ikke minst legender. I mai får du tips om alle varianter.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 2

300 rødviner testet: Endelig er 2024-årgangen her
+
Tester

300 rødviner testet: Endelig er 2024-årgangen her

Det eneste problemet med klassiske burgundårganger er at det betyr små volum.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 3

Sjelden perle av en rødvin fra Alpene
+
Godbiter i pollisten

Sjelden perle av en rødvin fra Alpene

Den koster det samme som en ok Burgund-pinot, men har en langt mer spennende fortelling.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 4

Britisk chablis-boks-utfordrer
+
Ukens vin

Britisk chablis-boks-utfordrer

Den første engelske bib-en på polet, er en friskus og som med fordel kan erstatte chablis i dette formatet.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 5

Prøv en ny vri på blomkålsuppe
Dagens rett

Prøv en ny vri på blomkålsuppe

Blomkålsuppe er manges absolutte suppefavoritt. Med persilleolje på toppen blir den ekstra god.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 6

Søndagsmiddagen er en førsommerlig kyllingfilet
Dagens rett

Søndagsmiddagen er en førsommerlig kyllingfilet

Saftig kyllingkjøtt pakket inn i spekeskinke som får følge av myk sommerkål, er en perfekt match. Prøv denne oppskriften.

Les hele saken
Få ukentlig nyhetsbrev fra Apéritif rett i innboksen din Hver søndag får du de mest leste sakene fra Apéritif
Les mer om de andre nyhetsbrevene våre her