Del blomkålen i små buketter og grovriv gulrøttene. Bland sammen ingrediensene til dressingen. Legg det hele lagvis med dressingen i en egnet salatbolle.
Vi tilbyr flere ukentlige nyhetsbrev. Du kan fritt velge hvilke du ønsker å få tilsendt.
Se frem til spennende nyhetsbrev i din innboks
Del blomkålen i små buketter og grovriv gulrøttene. Bland sammen ingrediensene til dressingen. Legg det hele lagvis med dressingen i en egnet salatbolle.
Sendt inn av Opplysningskontoret for frukt og grønnsaker
Denne ananassalsaen passer fint sammen med kraftig ovnsstekt kjøtt, så vel meksikansk som norskinspirert.
Cæsarsalat er blitt en favoritt. Den egner seg veldig godt med følge av kylling. Enkelt å lage og som smaker herlig. Her har du oppskriften.
Denne salaten er virkelig god. Frisk som bare det, og så klart aspargesen gir deg litt å tygge på.
Lag en frisk salat med skalldyr og rugbrød. Selvfølgelig topper du det hele med hjemmelaget aioli. Alt unnagjort på 10 minutter.
Hvem har sagt at de festkaker må være kompliserte? Her er en rekke enkle oppskrifter fra Kvæfjordkake og Pavlova til kransekake og kringle, som kommer til å gjøre den store festen enda større.
Les hele sakenMarsipan, fromasjfyll, krem og en hel bærkurv gjør susen på festbordet. Her er oppskriften.
Les hele sakenItalienske bobler (men ikke prosecco) er virkelig i støtet, med Franciacorta på topp, og det til konkurransedyktige priser.
Les hele sakenDão er en viktig kilde til svært gunstig prisede viner som også holder høy kvalitet. Disse er helt i teten.
Les hele sakenMed denne burgeren til middag blir fredagskvelden ekstra hot. Det er likevel du som bestemmer hvor sterkt det skal bli.
Les hele sakenDe kan bli også dine favoritter. Fantastisk champagnevaluta, den vakreste etiketten, på et pol nær deg.
Les hele saken