Grillet Norsk Kveite på gresskarsalat
Erling Stenersen Sundal,bidrag til Årets Kokk 2006

Grillet Norsk Kveite på gresskarsalat

Fremgangsmåte

Stek kveitebitene ved god varme i grillpanne. Salte og pepre.

Forvell gresskar- og squashterningene. Grill pach choyen i grillpanne. Bland deretter alle grønnsakene og nøttene. Rør sammen olje og eddik. Smak til med salt og pepper. Bland dressingen med grønnsakene. Kok jordskokkene møre i vann. Hell av vannet, tilsett fløten og kok opp. Mos blandingen i hurtigmikser. Smak til med salt, kajennepepper, sitronsaft og trøfler. Rør sammen hvetemel, bakepulver og eggeplomme. Spe med vann til en passe tykk røre, ikke for tykk, litt tynnere enn vaffelrøre. Vend løken i litt hvetemel og deretter i frityrrøren. Friter den gyllen.

Her kan du søke i over 20 000 oppskrifter

Lag din egen personlige kokebok enten ved å legge denne oppskriften direkte inn fra aperitif.nos oppskrifter eller komponere dine egne.

Bli abonnent på Apéritifs Mat- og vinklubb og oppnå store fordeler samtidig

Få dagens rett som nyhetsbrev

 

Sendt inn av Erling Stenersen Sundal,bidrag til Årets Kokk 2006

Drikke som passer til denne oppskriften

Forsiden akkurat nå
Denne drinken er forførende god
Ukens drink

Denne drinken er forførende god

Ikke så rart siden den er basert på vodka og hvit sjokoladelikør som smelter perfekt sammen med eller uten noen dråper sjokoladebitter.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 2

Feir kjærligheten med disse lekre boblene fra et pol nær deg
+
Godbiter i pollisten

Feir kjærligheten med disse lekre boblene fra et pol nær deg

En chardonnaychampagne er å finne på de 60 + største polutsalgene – perfekt for valentinsdagen den 14. februar.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 3

Elsker du nebbiolo, blir du garantert forført av denne
+
Godbiter i pollisten

Elsker du nebbiolo, blir du garantert forført av denne

For fra Roeros sandjordmonn kommer noen av de mest elegante uttrykkene av druesorten.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 4

Vi får ikke nok av Toscana og spesielt ikke når det er snakk om en legende som dette
+
Ukens vin

Vi får ikke nok av Toscana og spesielt ikke når det er snakk om en legende som dette

Denne rødvinen som smaker aldeles fortreffelig, kommer fra en historisk eiendom eid i dag av en like historisk og ikke minst berømt familie.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 5

Lær mer om hvitvin
Matkurs og vinkurs
Vinsmaking i Oslo

Lær mer om hvitvin

Lær det grunnleggende om hvitvin og smak deg gjennom åtte ulike viner. Dette kurset passer perfekt for nybegynnere, og krever ingen forkunnskaper.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 6

Ostefondue er den ultimate kveldskos: Smeltet ost, gammelt brød og fjellvin
+
Mat og vin i kombinasjon

Ostefondue er den ultimate kveldskos: Smeltet ost, gammelt brød og fjellvin

At smeltet ost kan gi så mye smak alene, bare med følge av gammelt brød, vet bare den som allerede er en tilhenger av ostefondue på ekte sveitsisk vis. Den perfekte kveldskos som er lett å rigge til selv midt i uka.

Les hele saken
Få ukentlig nyhetsbrev fra Apéritif rett i innboksen din Hver søndag får du de mest leste sakene fra Apéritif
Les mer om de andre nyhetsbrevene våre her