Hjemmelaget burger med blåmuggost og valnøtter
Foto: Matprat/Eva Brænd

Hjemmelaget burger med blåmuggost og valnøtter

Det er veldig enkelt å lage burgere. Med blåmuggost og valnøtter, og hamburgerbrød etter Hellstrøms oppskrift, blir de kjempegode.

Fremgangsmåte

Rør inn salt og pepper i kjøttdeigen, men ikke rør for lenge. Spe med vann dersom deigen blir for tykk - deigen skal ikke bli seig.

Del deigen i fire. Ha litt vann på en trefjøl og form deigen til runde kaker som klemmes ut til store, flate burgere.

Stek burgerne på sterk varme, ca. 3 minutter på hver side. Legg på en god skive blåmuggost på hver av burgerne det siste minuttet av steketiden.

Varm hamburgerbrød som anvist på pakken og fyll med salat, stilkselleri, burger, valnøtter og paprika. Lag  hamburgerbrødene selv slik Hellstrøm gjør

Dette er definitivt burgeren for den matglade osteelskeren. Med burger, blåmuggost og nøtter mellom burgerbrødene kan du trygt 

Server noen av disse gode potetene ved siden av

Her finner du mange flere oppskrifter på hamburgere 

Her får du sært så praktiske kokketips

Her kan du søke i over 20 000 oppskrifter

Lag din egen personlige kokebok enten ved å legge denne oppskriften direkte inn fra aperitif.nos oppskrifter eller komponere dine egne.

Bli abonnent på Apéritifs Mat & vinklubb og oppnå store fordeler samtidig

Få dagens rett som nyhetsbrev

 

Sendt inn av Matprat.no

Drikke som passer til denne oppskriften

Forsiden akkurat nå
Topp sommerhvitvin for 200 kroner
+
Ukens vin

Topp sommerhvitvin for 200 kroner

Den har alt du trenger for å løfte sommermåltidet.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 2

Best av 350 testede viner: Med denne hvitvinen får du en smak av virkelig storhet
+
Tester

Best av 350 testede viner: Med denne hvitvinen får du en smak av virkelig storhet

En av vinverdenens fremste cru-er gir med denne en vin som selv et moderat vinbudsjett tåler. Og den kan legges dypt i kjelleren. Blant de 350 testede vinene er det godbiter i alle prisklasser.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 3

Sjeldent og velkomment besøk i basisutvalget
+
Godbiter i pollisten

Sjeldent og velkomment besøk i basisutvalget

Kitzeck-Sausal er et område få har hørt om, men som du ikke glemmer når du først har vært der.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 4

Unike Andes-nære viner
+
Ukens vin

Unike Andes-nære viner

Det finnes høyereliggende vinmarker i Argentina enn hvor disse kommer fra, men veldig få som er så nær og så påvirket av Andes-fjellene.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 5

Burgund vs. nye verden: Finn din favoritt
Matkurs og vinkurs
Vinsmaking i Oslo

Burgund vs. nye verden: Finn din favoritt

Lørdag 19. september ønsker restaurantsjef og sommelier, Arpad Hortobagyi å dele noen av sine favorittviner sammen med deg.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 6

200 rødviner testet: Burgunds største forelskelse er vanskelig å komme unna
+
Tester

200 rødviner testet: Burgunds største forelskelse er vanskelig å komme unna

Vi snakker om Les Amoureuses i Chambolle-Musigny - viner som koster det samme som grand cruer. For de fleste blir det med å lese om dem. Trøsten er at det finnes mye annet langt mer prisgunstig blant de 200 rødvinene.

Les hele saken
Få ukentlig nyhetsbrev fra Apéritif rett i innboksen din Hver søndag får du de mest leste sakene fra Apéritif
Les mer om de andre nyhetsbrevene våre her