Vi tilbyr flere ukentlige nyhetsbrev. Du kan fritt velge hvilke du ønsker å få tilsendt.
Se frem til spennende nyhetsbrev i din innboks
Sendt inn av Ingvild Litlabø
I denne oppskriften spares det ikke på noe. Om du ikke vil ha likør i kremen kan du heller servere den ved siden av.
Gulrøttene er en utmerket kakeingrediens. Det er nesten umulig å ikke like denne kakestilen, og umulig å ikke få lyst på mer.
Gulrotkake er både saftig, god og ikke minst holdbar. Denne er ypperlig å ta med til skoleavslutninger, dugnader og festlige lag.
Gaptrast i Bergen får to stjerner mens Kvitnes Gård, Vesterålen, Credo, Oslo og Mirabelle,Austevoll, belønnes med sin første. Sammen har de utvidet det gastronomiske Norge.
Les hele sakenDet er et bilde som er på vei til å bli et symbol på noe større: en kokk som sitter og lager skisser. Slik beskriver Rasmus Munk på tostjerneren Alchemist i København sin arbeidsdag. Fine dining handler stadig mer om idéer.
Les hele sakenDet er ikke bare emballasjen som skiller denne vinen fra alle andre.
Les hele sakenIkke fordi den er lett, men fordi den har en saltmineralsk kirsebærkarakter som gjør den veldig fristende å drikke.
Les hele sakenByggris og avocado er det som skal til for å gjøre en håndfull reker eller andre skalldyr til et fullverdig måltid. Smaker knallgodt gjør det også.
Les hele sakenEssensen i regenerativt jordbruk er å bringe liv tilbake til utarmet jordsmonn. Vi snakker om noe som går lenger enn bærekraft, økologi og biodynami.
Les hele saken