- Rens jordbærene og del dem i to.
- Rens og skjær sukkerertene i mindre biter.
- Skyll salaten og basilikumbladene.
- Anrett jordbær og sukkerert på en seng av salat som er blandet med grovhakket basilikum. Fransk dressing til.
Vi tilbyr flere ukentlige nyhetsbrev. Du kan fritt velge hvilke du ønsker å få tilsendt.
Se frem til spennende nyhetsbrev i din innboks
En deilig salta med jordbær og sukkererter
Sendt inn av Opplysningskontoret for frukt og grønnsaker
Denne ananassalsaen passer fint sammen med kraftig ovnsstekt kjøtt, så vel meksikansk som norskinspirert.
Cæsarsalat er blitt en favoritt. Den egner seg veldig godt med følge av kylling. Enkelt å lage og som smaker herlig. Her har du oppskriften.
Lag en frisk salat med skalldyr og rugbrød. Selvfølgelig topper du det hele med hjemmelaget aioli. Alt unnagjort på 10 minutter.
Stadig flere britiske viner uten bobler kommer til Norge, og de er virkelig overbevisende.
Les hele sakenI siste årgang har den fått druer fra topp vinmarker uten at prisen har gått særlig opp.
Les hele sakenDe bærer dessuten sine fantasinavn veldig godt.
Les hele sakenJoana Maçanita er søsteren til geniforklarte Antonio Maçanita og hun lager stadig lekrere vinene fra vingården i Douro.
Les hele sakenPolenta er rett og slett maisgrøt som med noen får grep blir til den herligste middag. Her er det en saus med andelever. tomater og sopp, men det finnes et utall av andre løsninger om dette ikke frister.
Les hele sakenVerdens nordligste destilleri slår til igjen, og en av bourbonfavorittene likeså. For dem som vil ha skotsk whisky for alle penga, får også sitt blant septembernyhetene på spesialpolet.
Les hele saken