Riv salaten i passe store biter. Skjær tomat i båter, løk, agurk og paprika i strimler. Bland alt sammen. Pynt gjerne med basilikumblader. Bland dressingen av olje og eddik i rett før servering. Nykvernet pepper setter en ekstra spiss på salaten.
Vi tilbyr flere ukentlige nyhetsbrev. Du kan fritt velge hvilke du ønsker å få tilsendt.
Se frem til spennende nyhetsbrev i din innboks
Denne ananassalsaen passer fint sammen med kraftig ovnsstekt kjøtt, så vel meksikansk som norskinspirert.
Cæsarsalat er blitt en favoritt. Den egner seg veldig godt med følge av kylling. Enkelt å lage og som smaker herlig. Her har du oppskriften.
Denne salaten er virkelig god. Frisk som bare det, og så klart aspargesen gir deg litt å tygge på.
Den østre delen av Friulis sauvignon blanc-stil er vel verd å teste ut. Denne er dessuten et knallkjøp. Og en drøm til årets første asparges.
Les hele sakenVi har besøkt Tabuno i Bjørvika, Potong i Bangkok og Tlecān i Mexico City - alle med sterke kvinner ved roret. Dette er bare litt av det du kan lese i siste utgave av magasinet Apéritif.
Les hele sakenDenne klassikeren av en Chianti Classico er i særdeles god form om dagen – perfekt til peiskosen eller dine beste kjøttretter. Her får du vite hvorfor.
Les hele sakenDen er dessuten en gammel kjenning som det er veldig gledelig at igjen er tilgjengelig.
Les hele sakenDenne lasagnen er ikke som andre lasagner. Og det på flere måter, blant annet med at den har aubergine og spinat på ingredienslisten. Oppskriften er både rask og enkel.
Les hele sakenDenne søndagen blir det saftig biff med bønnesalat og epler som ikke er så snille som de kan høres ut. Denne oppskriften er proppfull av smak.
Les hele saken