Kjøttfondue med asiatisk touch
Foto: Ragge Strand

Kjøttfondue med asiatisk touch

Fremgangsmåte

Buljong:
Rens og skjær paprikaen i terninger. Rens og finkutt ingefæren. Finhakk hvitløk. Bland alt i en kasserolle og la koke i 10-15 minutter. Sil og hell tilbake i kjelen. Kok opp og hell buljongen i fonduegryten som holdes varm av en brenner.
Til steking:
Beregn 200 g kjøtt av typen mørbradbiff eller ytrefilet pr person.

Skjær kjøttet i terninger på ca 2x2 cm og grønnsakene i passe porsjonsbiter. Tre kjøtt og grønnsaker på spydene, ikke for mye, kun en kjøtt- og en grønnsaksbit, og la koke i ca 2-3 minutter, litt avhengig av hvor gjennomkokt du vil at kjøttet og grønnsakene skal være. Dypp i dipene og spis sammen med godt brød og/eller sprø snacks som rekechips eller andre typer.

Safrandip:
Ha safrantrådene i kokende vann og la stå i 10 minutter. Bland med de øvrige ingrediensene og rør til en luftig saus. Eventuelt kan du bruke en blender for at hvitløken skal bli jevnt fordelt.
Kardemomme- og kaneldip:
Bland alle ingrediensene og rør til en luftig saus. Eventuelt kan du bruke en blender for at krydderet skal bli jevnt fordelt.

Pris pr porsjon ca kr 60-65.

Sendt inn av Apéritif

Drikke som passer til denne oppskriften

Forsiden akkurat nå
Unike viner fra en høyt skattet vinmark til svært konkurransedyktige priser
+
Godbiter i pollisten

Unike viner fra en høyt skattet vinmark til svært konkurransedyktige priser

Klosterwingerte i Markgräferland, sør i Baden, har siden middelalderen da munkene dyrket druer, hatt en egen og høy status.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 2

Knallkjøp til de lange grønne
+
Ukens vin

Knallkjøp til de lange grønne

Med denne vinen kan aspargessesongen innvies.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 3

Årets 17. mai-bobler er ekstra lekre
+
Godbiter i pollisten

Årets 17. mai-bobler er ekstra lekre

De kan bli også dine favoritter. Fantastisk champagnevaluta, den vakreste etiketten, på et pol nær deg.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 4

Med store flasker på bordet blir 17. mai-festen en suksess
+
Ukens vin

Med store flasker på bordet blir 17. mai-festen en suksess

Magnum eller dobbelmagnum med denne rosévinen matcher alt du planlegger på den store dagen.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 5

Grønn stjerne ut – ny kommer inn

Michelin-guiden fornyer seg ved å inkludere et større perspektiv enn bare gastronomi.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 6

Fortsatt fullt kjøleskap etter helgen? Her finner du 28 løsninger
Guide
Oppskrifter restemat

Fortsatt fullt kjøleskap etter helgen? Her finner du 28 løsninger

Til 17. mai har vi en tendens til å handle inn for mye. Men fortvil ikke, det er nok av oppskrifter som trenger rester.

Les hele saken
Få ukentlig nyhetsbrev fra Apéritif rett i innboksen din Hver søndag får du de mest leste sakene fra Apéritif
Les mer om de andre nyhetsbrevene våre her