Korianderkjøttboller med tomatsaus
Apéritif

Korianderkjøttboller med tomatsaus

Her er det koriander, chiliflak eller cayennepepper som setter smak på kjøttbollene. De får følge av en deilig tomatsaus. Kjapt og godt.

Fremgangsmåte

Bland sammen alle ingrediensene til kjøttbollene, del i 12 emner og form kjøttboller. Legg dem på en bakeplate.

Sett kjøttbollene på øverste rille under stekeovnsgrillen og la dem steke i 6-7 minutter, til de er gylne og gjennomstekt. Vend dem et par ganger under stekingen.

Ha i mellomtiden alle ingrediensene til sausen opp i en gryte, la dem få et oppkok, slå ned varmen og la dem småkoke i 10 minutter. Hell halvparten av sausen i en matmølle eller hurtigmikser og kjør til en jevn mos. Hell mosen opp i gryta igjen sammen med det andre, bland godt og la det hele bli gjennomvarmt.

Legg kjøttbollene opp i gryta og vend dem så de blir helt dekket med saus. Hell kjøttboller og saus over på et varmt serveringsfat og server.

Her finner du mange oppskrifter med kjøttboller

Flere retter med kjøttdeig

De beste oppskriftene med pasta

Her kan du søke i over 20 000 oppskrifter

Lag din egen personlige kokebok enten ved å legge denne oppskriften direkte inn fra aperitif.nos oppskrifter eller komponere dine egne.

Bli medlem av Apéritifs Mat- og vinklubb og oppnå store fordeler samtidig

Få dagens rett som nyhetsbrev

 

Sendt inn av Apéritif

Forsiden akkurat nå
100 viner testet: Dette er burgundnyhetene i spesialpolet det blir kamp om
+
Tester

100 viner testet: Dette er burgundnyhetene i spesialpolet det blir kamp om

Det er 2023-årgangen som gjelder og den byr på blandete opplevelser. Det positive er at prisene har stoppet å øke og noen viner er sågar blitt billigere siden forrige årgang.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 2

En slik middagsinvitasjon kan ingen motstå
Dagens rett
Kalvestek med pommes anna, rødvinssaus og aspargesbønner med bacon

En slik middagsinvitasjon kan ingen motstå

Be inn på en feststemt søndagsmiddag. Her er oppskrfitene på stek, saus, poteter og grønnsaker.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 3

Lagringsdyktig chenin-doldis til utrolig god pris
+
Godbiter i pollisten

Lagringsdyktig chenin-doldis til utrolig god pris

I dag en doldis i Loire – i hvert fall for den yngre generasjon av chenin-elskere, men disse vinene er fortsatt i det absolutte teten for fascinerende mineralsk tørr chenin blanc.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 4

Ny favoritt fra Dão i Portugal som makser god vinvaluta
+
Ukens vin

Ny favoritt fra Dão i Portugal som makser god vinvaluta

Fra produsenten med det litt uvanlige navnet, kommer en pen håndfull svært vellagete viner i et ytterst gunstig prisleie.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 5

Laksemiddagen kan bli ekstra spennende i dag
Dagens rett
Laksefilet med italiensk tomatkompott

Laksemiddagen kan bli ekstra spennende i dag

Laks får ikke lenger et hverdagslig stempel når du ikler den en italienskinspirert drakt som i dagens oppskrift.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 6

Denne drinken lyser opp og varme i januarkulda
Ukens drink

Denne drinken lyser opp og varme i januarkulda

Er du ekstra dristig gir du den et dryss av chilipulver, men malt ingefær og en kanelstang gir også god kryddervarme.

Les hele saken
Få ukentlig nyhetsbrev fra Apéritif rett i innboksen din Hver søndag får du de mest leste sakene fra Apéritif
Les mer om de andre nyhetsbrevene våre her