Vask eplene og hul ut kjernen. Legg eplene på hvert sitt aluminiumsfolieark og fyll dem med blåmuggost. Pakk de godt sammen og bak de på grillen i ca 15 minutter.
Pensle kotelettene med olje og ha på salt og pepper. Grill dem raskt på sterk varme ca 2 minutter på hver side.
Legg kotelettene over aluminiumsfolie på grillen, legg på lokket og la dem ettersteke i ca 3-4 minutter.
Server kotelettene med et bakt eple og stekte/grillede potetbåter.
Den 14. oktober har du muligheten til å bli bedre kjent med den anerkjente vinprodusenten Sanford, når du får smake på 6 av deres viner til en fantastisk meny.
Braastad-familien, nå med Edouard, har for første gang på 150 år fått inn en person utenfor familien til å lage produktene. Aurelien Jayat har lang erfaring fra vin- og champagneindustrien, som kommer til nytte i møtet med det fallende markedet.