Kylling med sopp- og sennepssaus

Fremgangsmåte

(4 porsjoner)

Legg den tørkede soppen i en liten skål og hell i det kokende vannet. La det stå og trekke i 15 minutter.

Varm opp halvparten av oljen i en klebefri stekepanne. Ha i kyllingbrystene og la dem steke på middels varme i 5-6 minutter på hver side, eller til de er gjennomstekt. Ta kyllingbrystene ut av pannen, legg dem på et varmt serveringsfat og hold dem varme.

Hell resten av oljen opp i stekepannen, tilsett løken, og la den steke forsiktig i 2 minutter. Tilsett den friske soppen og la det steke videre i 3 minutter til.

La den bløtlagte soppen renne av og ta vare på bløtevannet. Skjær soppen i skiver og tilsett soppen og bløtevannet til stekepannen. La det hele koke opp, slå ned varmen, og la det surre til væsken er kokt inn til det halve.

Bland lettrømme og sennep i soppsausen, la det få et oppkok, slå ned varmen og la det surre forsiktig i 2 minutter. Smak på sausen og krydre med salt og pepper. Hell sausen over kyllingbrystene og server straks.

1 porsjon inneholder:

Energi 288 kcal

Proteiner 44 g

Karbohydrater 4 g

Fiber 1 g

Total fettmengde 10 g

Mettet fett 4 g

Natrium 85 mg

Sendt inn av Apéritif

Forsiden akkurat nå
Endelig syrefrisk hvit burgunder (og til en veldig god pris)
+
Godbiter i pollisten

Endelig syrefrisk hvit burgunder (og til en veldig god pris)

Etter alle de noe søtladne 2023-burgunderne som strømmer inn på det norske markedet for tiden, kom denne som et frisk pust.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 2

Denne rødvinen er nå et av de aller beste kjøpene i basis
+
Ukens vin

Denne rødvinen er nå et av de aller beste kjøpene i basis

Har du ikke prøvd denne vinen før, er det nå du skal slå til. For den byr på svært mye smak for pengene, og finnes i 60+ polutsalg.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 3

Superseriøs rock’n roll-rødvin
+
Godbiter i pollisten

Superseriøs rock’n roll-rødvin

Når mencia blandes med hvitvinsdruer blir den ekstra lys, men sku ikke hunden på hårene, for bak skjuler det seg mye kraft.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 4

Knallkjøp til biffen
+
Ukens vin

Knallkjøp til biffen

En solid og smaksrik rødvin til 200-lappen er velkomment bidrag til etter-ferie-økonomien.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 5

Oste-NM blir vorspiel for Matstreif

Finalen i Oste-NM er åpen for publikum som inviteres til å smake på i alt 303 ulike oster.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 6

Er Østerrike på vei til å bli et rødvinsland?
+

Er Østerrike på vei til å bli et rødvinsland?

Med vinregioner som Carnuntum, Eisenberg og Leithaberg og druer som blaufränkisch og zweigelt har Østerrike tatt et stort skritt i retning et rødvinsland å regne med.

Les hele saken
Få ukentlig nyhetsbrev fra Apéritif rett i innboksen din Hver søndag får du de mest leste sakene fra Apéritif
Les mer om de andre nyhetsbrevene våre her