Kylling med sopp- og sennepssaus

Fremgangsmåte

(4 porsjoner)

Legg den tørkede soppen i en liten skål og hell i det kokende vannet. La det stå og trekke i 15 minutter.

Varm opp halvparten av oljen i en klebefri stekepanne. Ha i kyllingbrystene og la dem steke på middels varme i 5-6 minutter på hver side, eller til de er gjennomstekt. Ta kyllingbrystene ut av pannen, legg dem på et varmt serveringsfat og hold dem varme.

Hell resten av oljen opp i stekepannen, tilsett løken, og la den steke forsiktig i 2 minutter. Tilsett den friske soppen og la det steke videre i 3 minutter til.

La den bløtlagte soppen renne av og ta vare på bløtevannet. Skjær soppen i skiver og tilsett soppen og bløtevannet til stekepannen. La det hele koke opp, slå ned varmen, og la det surre til væsken er kokt inn til det halve.

Bland lettrømme og sennep i soppsausen, la det få et oppkok, slå ned varmen og la det surre forsiktig i 2 minutter. Smak på sausen og krydre med salt og pepper. Hell sausen over kyllingbrystene og server straks.

1 porsjon inneholder:

Energi 288 kcal

Proteiner 44 g

Karbohydrater 4 g

Fiber 1 g

Total fettmengde 10 g

Mettet fett 4 g

Natrium 85 mg

Sendt inn av Apéritif

Forsiden akkurat nå
By på nydelig fiskesuppe med sesongens beste råvare
Dagens rett

By på nydelig fiskesuppe med sesongens beste råvare

Nå er skrei å få tak i overalt. Og med denne oppskriften på fiskesuppe med skrei og små grønnsaker, blir det fest på tallerkenen.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 2

Det er ikke bare trøndere som liker sodd - bli overbevist du også
Dagens rett

Det er ikke bare trøndere som liker sodd - bli overbevist du også

Ingenting er som en rykende varm sodd til middag en kald vinterdag. Prøv denne oppskriften på trøndersodd fra Nord-Trøndelag.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 3

Denne vinen og druesorten slutter aldri å fascinere
+
Godbiter i pollisten

Denne vinen og druesorten slutter aldri å fascinere

Hvordan det er mulig å lage en rødvin med så mye karakter og eleganse og likevel bare 11,5 prosent alkohol. Og så finnes den på de fleste større pol.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 4

For 200 kroner får du en virkelig herlig rødvin
+
Ukens vin

For 200 kroner får du en virkelig herlig rødvin

Den finnes dessuten i de fleste polhyller og er perfekt å ta med seg på vinterferien – også om den tilbringes hjemme.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 5

7 superlekre viner fra Piemonte til 4-retters på Kullt
Matkurs og vinkurs
Winedinner 26. mars i Oslo

7 superlekre viner fra Piemonte til 4-retters på Kullt

Den 26. mars tar den historiske vinprodusenten, Vietti, turen til Kullt for å gi deg en kveld du sent vil glemme.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 6

Djevelsk god varm sjokolade- og romdrink
Ukens drink

Djevelsk god varm sjokolade- og romdrink

Jag vinteren på dør - eller gled deg over den med denne varme og krydrete drinken med smak av rom og sjokolade.

Les hele saken
Få ukentlig nyhetsbrev fra Apéritif rett i innboksen din Hver søndag får du de mest leste sakene fra Apéritif
Les mer om de andre nyhetsbrevene våre her