Lettsaltet sideflesk

Fremgangsmåte

Kok flesket i vann tilsatt mørkt øl, hel koriander og hel allehånde til kjøttet er mørt. Avkjøl. Like før servering stekes kjøttet som er skåret i tykke skiver i ovnen ved 220 grader til gylden farge. Blansjer finkuttet kål og potetskiver hver for seg i kokende lettsaltet vann i et par minutter. Fres kål, potet og grønne oliven i skiver i varm panne. Legg kålblandingen på tallerkenen med sidefleskskivene oppå. Drypp brunet smør over. Press til slutt ½ lime over kjøttet og server.

Her får du svært så praktiske kokketips

Her kan du søke i over 20 000 oppskrifter

Lag din egen personlige kokebok enten ved å legge denne oppskriften direkte inn fra aperitif.nos oppskrifter eller komponere dine egne.

Bli abonnent på Apéritifs Mat & vinklubb og oppnå store fordeler samtidig

Få dagens rett som nyhetsbrev

Sendt inn av Apéritif / Kampen Bistro

Drikke som passer til denne oppskriften

Forsiden akkurat nå
Knallbillige viner uten kompromisser
+
Ukens vin

Knallbillige viner uten kompromisser

I januar skal det være lett og lyst. Disse vinene topper på alle områder – og er i tillegg knallbillige - uten å kompromisse med smaken.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 2

Magikeren Ted Lemon har laget noen av de mest ettertraktede pinot noirene (også prismessig) blant januarnyhetene
+
Tester

Magikeren Ted Lemon har laget noen av de mest ettertraktede pinot noirene (også prismessig) blant januarnyhetene

De konkurrerer med burgundtopper, men til en annen pris. Mens volumene er bittesmå, er det nok av andre godsaker som lanseres 14, januar.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 3

Et av de aller beste kjøpene i basis
+
Godbiter i pollisten

Et av de aller beste kjøpene i basis

I ny årgang er denne Rioja-en helt i tet, og så er den å finne i basisutvalgets 60+ polutsalg. Fra samme produsent kommer også noen hvite godbiter.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 4

Gjør et kupp med denne Nahe-rieslingen
+
Ukens vin

Gjør et kupp med denne Nahe-rieslingen

Den er nemlig laget av en av de aller beste. Og så er det satt ned til bare 250 kroner.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 5

Slik får hverdagsfisken et ekstra kick
Dagens rett
Sei i krydret tomatsaus

Slik får hverdagsfisken et ekstra kick

Når både kroppen og lommeboka trenger en lettere løsning, finner du den finner her.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 6

Gled deg til strålende champagner blant januarnyhetene
+
Tester

Gled deg til strålende champagner blant januarnyhetene

Om du ikke har brukt opp hele boblebudsjettet, er det mange virkelige godbiter blant de 80 nyhetene som er testet.

Les hele saken
Få ukentlig nyhetsbrev fra Apéritif rett i innboksen din Hver søndag får du de mest leste sakene fra Apéritif
Les mer om de andre nyhetsbrevene våre her