Alt blandes sammen til en fin masse. Settes i kjøleskap en times tid. Stekes i olje (bruk gjerne runde former, for å få litt høyde på kakene). Serveres mellom to gode brødstykker, og en frisk salat med frisk vinagrette (unngå kinakål i salaten).
Vi tilbyr flere ukentlige nyhetsbrev. Du kan fritt velge hvilke du ønsker å få tilsendt.
Se frem til spennende nyhetsbrev i din innboks
Alt blandes sammen til en fin masse. Settes i kjøleskap en times tid. Stekes i olje (bruk gjerne runde former, for å få litt høyde på kakene). Serveres mellom to gode brødstykker, og en frisk salat med frisk vinagrette (unngå kinakål i salaten).
Sendt inn av Lidvar Rogne
Legg ferske kamskjell på grillen og server med den deilige puréen vi anbefaler.
Her får scampien seg en plass i høyden, og kan skue ned på en basilikumsjø. Over seg får den deilig appelsinsaus. Alt hviler på en toast.
En herlig match mellom to av havets delikatesser. De får følge i panna av skinke og andre godsaker.
Har du reker til overs etter helgen, eller noen på lur i fryseren. Eller fikk du tak i noen fra fiskedisken som du har lyst til å gjøre en litt annen vri med enn bare majones og sitron? Da skal du prøve denne oppskriften.
Saftig kyllingkjøtt pakket inn i spekeskinke som får følge av myk sommerkål, er en perfekt match. Prøv denne oppskriften.
Les hele sakenInviter til et skikkelig festmåltid med denne smaksrike vrien med stekt kveite, rekesaus, tomat og basilikum
Les hele sakenDen er i tillegg et veldig godt kjøp, kommer i svært små kvanta og blir raskt utsolgt, så handle raskt. Eller velg den røde utgaven. Så er du klar for piknik.
Les hele sakenDe inneholder nemlig vin som er ment for en helt annen prisklasse.
Les hele sakenMed denne enkle oppskriften vil du imponere også de kresne med dine kokkekunster.
Les hele sakenOg du behøver heller ikke være kommunist for å feire 1. mai. Med en drink som denne blir feiringen minneverdig.
Les hele saken