Marinert indrefilet av svin
Foto: Magone

Marinert indrefilet av svin

Fremgangsmåte

Bland marinaden godt og ha det i en pose sammen med kjøttet og la det ligge i minst 2 timer, kan også lages dagen før. Ha litt smør og olje i stekepannen og la fileten brune godt i ca 10 - 15 min på begge sider. La kjøtte hvile i pannen på lav varme i 15 min.
 
Vask potetene godt og skjær dem i tynne skiver gjerne med en ostehøvel som du bøyer litt oppover for da blir skivene litt tykkere. Stek potetene i litt olje på høy varme i ca. 15 min. Salte og pepre godt, legg de deretter i en ildfast form i ovnen på 150 grader i 10 - 15 min.

La brokkolien trekke i ca 6 min sammen med maisen. Skjær kjøttet i fingertykke skiver og dander den pent på et ovalt fat. Pynt med tomatene og litt grønnsaker og hell på litt saus.
 
Server potetene sammen med resten av grønnsakene og sausen ved siden av. Denne retten er god med både béarnaise- og peppersaus.
Denne retten har vært veldig populær hjemme hos meg, og det blir den sikkert hos deg også.
 
 

Sendt inn av Tonja Wang

Drikke som passer til denne oppskriften

Forsiden akkurat nå
Er Østerrike på vei til å bli et rødvinsland?
+

Er Østerrike på vei til å bli et rødvinsland?

Med vinregioner som Carnuntum, Eisenberg og Leithaberg og druer som blaufränkisch og zweigelt har Østerrike tatt et stort skritt i retning et rødvinsland å regne med.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 2

Med lammefilet og skogsopp blir det virkelig luksusmat til middag
Dagens rett

Med lammefilet og skogsopp blir det virkelig luksusmat til middag

Lammefilet er en eksklusiv, men svært enkel råvare å ha med å gjøre. Bare pass på å ikke steike den for mye. Her er oppskriften.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 3

Superseriøs rock’n roll-rødvin
+
Godbiter i pollisten

Superseriøs rock’n roll-rødvin

Når mencia blandes med hvitvinsdruer blir den ekstra lys, men sku ikke hunden på hårene, for bak skjuler det seg mye kraft.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 4

Knallkjøp til biffen
+
Ukens vin

Knallkjøp til biffen

En solid og smaksrik rødvin til 200-lappen er velkomment bidrag til etter-ferie-økonomien.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 5

Prøv denne eksotiske vrien på kylling fra grillen
Dagens rett

Prøv denne eksotiske vrien på kylling fra grillen

Persiskinspirerte retter er ikke hverdagskost, men det kan denne oppskriften fort gjøre dem til.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 6

Imponer med denne lekre fiskeretten: Sitronstekt piggvar
Dagens rett

Imponer med denne lekre fiskeretten: Sitronstekt piggvar

Vi har satt en av våre aller beste fisker på menyen til helgens festmiddag.

Les hele saken
Få ukentlig nyhetsbrev fra Apéritif rett i innboksen din Hver søndag får du de mest leste sakene fra Apéritif
Les mer om de andre nyhetsbrevene våre her