Mørbradgryte som i Spania
Foto: zoranm

Mørbradgryte som i Spania

Mørbrad blir enda saftigere pakket inn i mange gode smaker. Denne retten er super å lage når du har mange til bords.

Fremgangsmåte

  1. Trim mørbradene fint og skjær dem i skiver på 1 cm tykkelse. Vend disse i varm olje i en gryte og ta dem deretter opp.
  2. Skrell og hakk løken og stek den gyllen og klar i oljen i gryten.
  3. Tilsett finhakket hvitløk og tomatene og legg mørbradene i gryten.
  4. Legg på lokket og la innholdet stå og putre 5-8 minutter.
  5. Dryss så melet i og spe først med hvitvin, deretter med buljong. La innholdet komme på kok og tilsett deretter oliven og poteter skåret i terninger.
  6. Krydre med pepper, eventuelt også med salt (oliven avgir som kjent saltsmak). La retten putre videre i 20 minutter, og tilsett så soppen.
  7. Server den når soppen er ferdig, ca 5-6 minutter.

Her finner du veldig mange gode oppskrifter med svinekjøtt

Bli abonnent på aperitif +  og oppnå store fordeler samtidig som rabatter på alle våre kurs

Lag din egen personlige kokebok enten ved å legge denne oppskriften direkte inn fra aperitif.nos oppskrifter eller komponere dine egne.

Få dagens rett som nyhetsbrev

Kilde Apéritif

Drikke som passer til denne oppskriften

Forsiden akkurat nå
Epler servert som terte er noe helt eget
Ukens kake

Epler servert som terte er noe helt eget

En enkel, men like fullt smakfull terte som du kan lage i flere etapper. Følg oppskriften og du blir overbevist.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 2

Hvem skulle tro at slik grenachekvalitet kom herfra?
+
Godbiter i pollisten

Hvem skulle tro at slik grenachekvalitet kom herfra?

McLaren Vale er mest kjent for sine shiraz, men disse viser hvor god grenache kan bli, i hendene på de rette folka.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 3

Oldtidsinspirerte viner som er hypertrendy
+
Godbiter i pollisten

Oldtidsinspirerte viner som er hypertrendy

Vi snakker om Palestinas eldste vinprodusent som fortsatt lager vin, og av druesorter du garantert aldri har hørt om.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 4

Herlig billig rødvin for flere enn katteelskere
+
Ukens vin

Herlig billig rødvin for flere enn katteelskere

«Kattevin» behøver altså ikke komme fra en boks (som til info er en av bestselgerne i trelitersformatet), og denne holder et høyere kvalitetsnivå enn de fleste boksviner.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 5

En saftig biff er det alltid plass til, og sausen kommer rett fra kjøleskapet denne gangen
Dagens rett

En saftig biff er det alltid plass til, og sausen kommer rett fra kjøleskapet denne gangen

Rødvinsmør er genialt på en saftig biff - i hvert fall når sulten gnager og grillen allerede er varm. Dessuten kan du lage opp til flere måltider når du først er i gang.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 6

Knallkjøp fra Bordeaux’ Haut-Médoc
+
Ukens vin

Knallkjøp fra Bordeaux’ Haut-Médoc

200 kroner for en 8 år gammel vin er virkelig billig, men legger du på en hundrelapp, får du et enda mer raffinert uttrykk for denne delen av Bordeaux.

Les hele saken
Få ukentlig nyhetsbrev fra Apéritif rett i innboksen din Hver søndag får du de mest leste sakene fra Apéritif
Les mer om de andre nyhetsbrevene våre her