Samoosas (frityrstekte oksekjøttposteier)
Foto: Eva Brænd

Samoosas (frityrstekte oksekjøttposteier)

Fremgangsmåte

Deig:
Bland alt det tørre, lag en liten grop i midten av bollen og hell i oljen. Tilsett vannet litt etter litt under omrøring. Kna det sammen til en fast deig. La deigen hvile i ca 20 minutter.

Fyll:
Brun kjøttet i panne med oljen, og tilsett de friske krydderne. Tilsett så de tørkede og bland godt. Smak til med salt, pepper og litt sitron. Kjevl ut deigen og stikk ut passe emner. Legg på fyllet og brett til fine posteier. Stek gylne i frityr. Server gjerne med en yoghurt dip eller sweet chili.

Sendt inn av Kjetil Gundersen,Gastronomisk Institutt

Drikke som passer til denne oppskriften

Forsiden akkurat nå
Her finner du gode tips og oppskrifter til midtsommerfesten
Guide
Oppskrifter sankthans

Her finner du gode tips og oppskrifter til midtsommerfesten

Enten du skal kose deg på fjorden, i parken eller i hagen sankthansaften, Apéritif gir deg de beste tipsene og oppskriftene.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 2

Carpaccio er perfekt sommermat
Dagens rett
Carpaccio av okse

Carpaccio er perfekt sommermat

Supermørt storfekjøtt i syltynne skiver som bader i god olivenolje og toppes med parmesan er som skapt for varme, late dager.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 3

Server rosé som på slottet
+
Godbiter i pollisten

Server rosé som på slottet

At denne roséen finnes på slottet*, skal ha med familiebånd å gjøre. Og garantert også fordi den smaker veldig godt.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 4

Moralsk støtte til dyrevernere fra uventet hold
+
Ukens vin

Moralsk støtte til dyrevernere fra uventet hold

Dirk Niepoorts tanker går lenger enn til sine vinmarker.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 5

Lær mer om hvitvin
Matkurs og vinkurs
Vinsmaking i Oslo

Lær mer om hvitvin

Lær det grunnleggende om hvitvin og smak deg gjennom åtte ulike viner. Dette kurset passer perfekt for nybegynnere, og krever ingen forkunnskaper.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 6

Helstekt fisk med saus som kicker er det som gjelder i dag
Dagens rett
Helstekt dorade med chilisaus, vårløk og grillet sitron

Helstekt fisk med saus som kicker er det som gjelder i dag

Lager du chilisausen selv, kan du bestemme akkurat hvor sterk den skal være. Og kombinasjonen av en saus som sparker og helstekt fisk er rett og slett sublim.

Les hele saken
Få ukentlig nyhetsbrev fra Apéritif rett i innboksen din Hver søndag får du de mest leste sakene fra Apéritif
Les mer om de andre nyhetsbrevene våre her