Sennepsmarinert sild
Dansukker.no

Sennepsmarinert sild

Når silda marineres som her for deretter å paneres i grovt rugmel, sprøstekes og legges inni et hamburgerbrød med en god klatt rømme, ja, da blir den uimotståelig.

Fremgangsmåte

  1. Rens og skyll sildefiletene og legg dem på papirhåndkle for avrenning.
  2. Bland sammen crème fraiche/rømme, sennepene og sirup. Legg i sildefiletene og la dem stå kaldt i 2-3 timer. Pass på at alle sildefiletene er dekket av marinaden. Ta silden opp av marinaden og legg dem sammen to og to.
  3. Bland rugmel, brun farin, salt og pepper og vend sildefiletene i dette. Stek silden gyllenbrun i margarin eller smør.
  4. Server den nystekte silden med kokt potet eller på en skive grovbrød som smørbrød. Eller kanskje som på bildet, i et hamburgerbrød med frisk salat og en skje rømme.

Se våre andre oppskrifter med sild

Bli abonnent på aperitif +  og oppnå store fordeler samtidig som rabatter på alle våre kurs

Lag din egen personlige kokebok enten ved å legge denne oppskriften direkte inn fra aperitif.nos oppskrifter eller komponere dine egne.

Få dagens rett som nyhetsbrev

Kilde Dansukker.no

Drikke som passer til denne oppskriften

Forsiden akkurat nå
Champagnefest i basishylla i november
+
Tester

Champagnefest i basishylla i november

Allerede nå kan du sikre deg vellagret champagne til svært konkurransedyktige priser, som neppe kommer igjen. Og det på et pol nær deg. Men også en håndfull rødviner til høstlige menyer er verd å ta en titt på.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 2

Et av de aller beste boblekjøpene er en britisk klassiker
+
Godbiter i pollisten

Et av de aller beste boblekjøpene er en britisk klassiker

Det vil si, akkurat denne er en ny kreasjon, men fra den eldste britiske produsenten.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 3

En herlig syrah til høstens første viltmiddag
+
Godbiter i pollisten

En herlig syrah til høstens første viltmiddag

Den er mørk og syrlig i kirsebær- og bjørnebærfrukten, og en arketypisk crozes fra en klassisk årgang.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 4

Vinene fra denne produsenten er faktisk overraskende billige
+
Ukens vin

Vinene fra denne produsenten er faktisk overraskende billige

De er riktig så herlige og i tillegg signert en av de virkelige stjernene med en lang historie i dalen.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 5

Fersk fiken smaker himmelsk i en kake som denne
Ukens kake

Fersk fiken smaker himmelsk i en kake som denne

Prøv denne kombinasjonen av fersk fiken i en terte servert med tykk krem, og bli overbevist.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 6

Old-school portugisisk rødvin til supre priser
+
Ukens vin

Old-school portugisisk rødvin til supre priser

I Portugal lever gamle tradisjoner videre, og representerer gode hvileskjær fra den fruktdrevne stilen i det prisgunstige segmentet.

Les hele saken
Få ukentlig nyhetsbrev fra Apéritif rett i innboksen din Hver søndag får du de mest leste sakene fra Apéritif
Les mer om de andre nyhetsbrevene våre her