- Rør smør og sukker hvitt.
- Bland i melk og mel med krydder og hornsalt. Ha i havregryn til slutt.
- Kle en plate med bakepapir, og sett deigen på ved hjelp av to teskjeer.
- Stek kakene ved 180 C til de er gyldne. ca 12 min. Avkjøl på rist.
Vi tilbyr flere ukentlige nyhetsbrev. Du kan fritt velge hvilke du ønsker å få tilsendt.
Se frem til spennende nyhetsbrev i din innboks
Kilde Apéritif
Dette er en veldig morsom gave å gi og få. Smakstilsetningen kan selvsagt varieres i det uendelige etter smak.
Mangle liker ikke julekaker fordi de er så tørre. Disse små knyttene er sprø utenpå og myke inni. Og ikke minst er de veldig raske å lage nå bare noen dager før jul.
Denne oppskriften er som skapt for familieselskaper hvor du vil unngå å lage en spesiell dessert for dem som ikke skal ha melk. Du skal lage risdessert med kokosmelk.
Her er oppskriften på en deilig marsipankake som setter prikken over i-en etter etter like deilige julemåltid.
På tre kvarter lager du din egen gode gammeldagse julemarsipan Ingen ting smaker bedre enn den du lager selv. Bare fire ingredienser skal til. Her er oppskriften.
Muffins er populært året rundt. Nå skal du bake noen som er tilpasset julen og som går rett hjem på kakebordet både for små og store.
I Portugal lever gamle tradisjoner videre, og representerer gode hvileskjær fra den fruktdrevne stilen i det prisgunstige segmentet.
Les hele sakenSøte viner får ekstra attraksjonsverdi når det nærmer seg jul. Det er dessuten ekstra mye god å velge blant nå. Men også for den som holder seg til det tørre hvite.
Les hele sakenDen er mørk og syrlig i kirsebær- og bjørnebærfrukten, og en arketypisk crozes fra en klassisk årgang.
Les hele sakenDe er riktig så herlige og i tillegg signert en av de virkelige stjernene med en lang historie i dalen.
Les hele sakenNydampet fisk er veldig lekkert og ikke minst lettlaget på en ukedag.
Les hele sakenI november er det flere typer boblefest, og over alle rager denne unike champagnen som er både sjelden og høy priset. Men det finnes sågar knallkjøp blant de høyest skårede champagnene.
Les hele saken