- Bland salaten i en salatbolle.
- Bland sammen ingrediensene til salatsausen og server den til salaten.
Fersk loff eller rundstykker smaker godt til.
Vi tilbyr flere ukentlige nyhetsbrev. Du kan fritt velge hvilke du ønsker å få tilsendt.
Se frem til spennende nyhetsbrev i din innboks
En deilig salat med reker og kreps som du garantert vil lage flere ganger.
Fersk loff eller rundstykker smaker godt til.
Kilde mat.no
Denne ananassalsaen passer fint sammen med kraftig ovnsstekt kjøtt, så vel meksikansk som norskinspirert.
Cæsarsalat er blitt en favoritt. Den egner seg veldig godt med følge av kylling. Enkelt å lage og som smaker herlig. Her har du oppskriften.
Lag en frisk salat med skalldyr og rugbrød. Selvfølgelig topper du det hele med hjemmelaget aioli. Alt unnagjort på 10 minutter.
Denne salaten er veldig god til en tapasbuffet eller som erstatter for poteter og grønnsaker som tilbehør til kjøttet. Følg den enkle oppskriften.
Det er målet til verdens beste kvinnelige kokk Pichaya «Pam» Soontornyanakij når hun inviterer gjestene til et lekent skuespill i sin families historiske hjem i en av Bangkoks trange bakgater.
Les hele sakenI dette nummeret av magasinet er vi i Italia fra nord til sør, flytende til fast og tørt til søtt. Norbert Niederkofler, Arianna Occhipinti, Maremma og Marche. Men også Helsinki som hot matdestinasjon og møte med en uvanlig kokk.
Les hele sakenVi snakker om Palestinas eldste vinprodusent som fortsatt lager vin, og av druesorter du garantert aldri har hørt om.
Les hele saken«Kattevin» behøver altså ikke komme fra en boks (som til info er en av bestselgerne i trelitersformatet), og denne holder et høyere kvalitetsnivå enn de fleste boksviner.
Les hele sakenSiden magasinet Aperitif er en del av det digitale abonnementet, har vi samlet alle lenkene til de ulike utgavene nedenfor.
Les hele sakenMed høy legendestatus blir det selvsagt langt mellom de gode kjøpene. Men noen finnes det, selvsagt målt opp mot dagens høyere prisnivå.
Les hele saken