Steinbitkotelett "Ossobuco" på safranrisotto, grønne bønner og gremulata
Foto: photovideostock

Steinbitkotelett "Ossobuco" på safranrisotto, grønne bønner og gremulata

Fremgangsmåte

Safranrisotto: Legg safranen i hvitvinen for å trekke ut smak og farge.

Fres løk og hvitløk i 2 ss smør på middels varme. Tilsett risen, hell på hvitvinen og la det koke inn under omrøring. Spe med varm kyllingkraft og kok under omrøring til risen er kokt og konsistensen er som grøt. Tilsett Parmesanen og smør. Smak til med salt. Er den for tykk kan vann tilsettes.

Steinbit: Krydre fisken med salt og pepper og vend fiskestykkene i hvetemel. Brun fiskestykkene i smør og olje i en panne. Ta opp fiskestykkene.

Fres så løk og hvitløk i pannen. Tilsett aubergineskivene og stek dem på begge sider. 

Ta dem opp og kok ut pannen med vin. 

sammen med laurbærblad, tilsett vinen og kok inn. tomatene og la dette småputre til det er tykt. Smak til med salt og pepper. Legg fisken tilbake i tomatgryten og la den trekke på svak varme under lokk.

Gremolata: Bland ingrediensene til gremolataen og server ved siden av. 

Forvell bønnene i lettsaltet vann og anrett.

Sendt inn av Eksportutvalget for fisk

Drikke som passer til denne oppskriften

Forsiden akkurat nå

Slik blir nyttårskalkunen perfekt

Lær å lage den perfekte kalkunmiddagen med disse oppskriftene.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 2

Slik lager du waldorfsalat
Guide
3 oppskrifter på waldorfsalat

Slik lager du waldorfsalat

Det mest klassiske følget til nyttårskalkunen av alle er waldorfsalat. Her får du tre forskjellige oppskrifter.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 3

De lekreste bobler finnes på 60+ pol
+
Godbiter i pollisten

De lekreste bobler finnes på 60+ pol

Denne champagne-neoklassikeren er ikke bare nydelig nå, men har dokumentert en usedvanlig god lagringsevne – etter omkorking.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 4

Med denne er suksessen sikret for årets siste måltid
+
Ukens vin

Med denne er suksessen sikret for årets siste måltid

På plass på 180 pol, prisen er utrolig god, og den finnes sågar i magnum, også den til svært god pris.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 5

Kalkun kan også serveres på denne måten
Dagens rett

Kalkun kan også serveres på denne måten

Når den milde kalkunsmaken pakkes inn i karri og kokos, og alt serveres i en gryte, har du en perfekt rett til koldtbordet eller hovedrett om du har mange til bords.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 6

Østers og kveite er en perfekt måte å avslutte året på
Dagens rett

Østers og kveite er en perfekt måte å avslutte året på

På årets siste storslåtte måltid hører de beste råvarer med - som østers og kveite. Her er oppskriftene.

Les hele saken
Få ukentlig nyhetsbrev fra Apéritif rett i innboksen din Hver søndag får du de mest leste sakene fra Apéritif
Les mer om de andre nyhetsbrevene våre her