Svinebøff med potetpanne
Foto: taka4332

Svinebøff med potetpanne

Bøff peker på det franske ordet for okse - boeuf - men her er det kvernet svinekjøtt som er brukt for å lage danskenes favoritt.

Fremgangsmåte

  1. Rør sammenvispet egg inn i kjøttdeigen sammen med krydder og ost. Bland godt sammen.
  2. Form "bøffer" med en skje, legg dem på ei fjøl og klapp de litt flate.
  3. Hakk de gjerne på toppen med en kniv for å få finere stekeflate.
  4. Stek dem pent brune på begge sider, og etterstek 3- 4 minutter på svak varme til de er gjennomstekt.
  5. Hold varme. 
  6. Stek potetskiver i smør i samme panne. Hell over kraft/buljong og la koke i 15 minutter til potetskivene er møre. 
  7. Smak til med salt og pepper. 
  8. Lag salat av tomat, paprika, salat, pinjekjerner og sorte oliven. Server bøffene med potetpannen, salat og god ketchup

Sendt inn av Aperitif.no

Drikke som passer til denne oppskriften

Forsiden akkurat nå
Prøv en av disse 13 thaiinspirerte oppskriftene
Guide

Prøv en av disse 13 thaiinspirerte oppskriftene

Litt krydder i hverdagen hjelper på det meste. Her er våre 13 forslag til thaiinspirerte middagsretter.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 2

Disse boksvinene er best av de 100 beste
+
Tester

Disse boksvinene er best av de 100 beste

Når boksvinene er av så god kvalitet som disse, kan du faktisk trygt velge dette bærekraftige formatet. Valget av vin i boks handler ikke lenger med at den er lett å putte i feriebagasjen. Men det er mange feller å gå i.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 3

Knallgode Jura-viner du rett og slett må prøve
+
Godbiter i pollisten

Knallgode Jura-viner du rett og slett må prøve

Produsenten tilhører det øvre sjiktet i Jura, men er ikke like kjent som sine svært så berømte naboer.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 4

Få en ny smak av sauvignon blanc og det til en super pris
+
Ukens vin

Få en ny smak av sauvignon blanc og det til en super pris

Den østre delen av Friulis sauvignon blanc-stil er vel verd å teste ut. Denne er dessuten et knallkjøp. Og en drøm til årets første asparges.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 5

Laks er perfekt å woke - og så enkelt
Dagens rett
Laks i wok

Laks er perfekt å woke - og så enkelt

Gjør noe nytt og spennende med laksen som i denne saftige og lettvinte wokretten. Oppskriften får du her.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 6

Nyheter: norsk sider ruler i taxfreebutikken
+
Tester

Nyheter: norsk sider ruler i taxfreebutikken

Dette er de beste nyhetene i taxfreebutikken. Er det vin du er mest interessert i, må du sjekke nøye for å finne gode produkter som lønner seg å ta med hjem. Her får du nyttige tips.

Les hele saken
Få ukentlig nyhetsbrev fra Apéritif rett i innboksen din Hver søndag får du de mest leste sakene fra Apéritif
Les mer om de andre nyhetsbrevene våre her