Vi er utrolig priviligerte her i Norge som har så lett tilgang til naturen og til alle de gode råvarene man kan finne der.

Skogsbær er dessuten fantastisk å lage drinker av og her har vi laget en på de deilige blåbærene.
Dersom du ikke skulle ha kjøleskapet fullt av bær trenger du dog ikke å fortvile, for du kan finne friske bær året igjennom i butikken også.
Denne ukens drink er en flott variant av den klassiske mojitoen, hvor vi har brukt en smaksatt vodka for å gi drinken enda mer bærsmak.
Men en mojito kan lages på utrolig mange måter - prøv bare selv.
Vi ønsker deg en riktig god helg!
Her kan du søke i Apéritifs drinkbase
Nå kan du gratis få
Ukens drink som e-post
. Se lenger ned for mer info.
Blåbær, mynte og limebitene haes i et stort rocksglass, eller i et highballglass slik som her.
Ha eventuelt i litt sukker dersom blåbærene er veldig syrlige.
Knus dette sammen med en barskje eller en morter.
Hell i bringebærvodkaen og fyll på med knust is.
Rør rundt og topp med club soda. Pynt gjerne med friske blåbær og mynteblader.
Tips: Prøv også denne drinken med ginger ale i stedet for club soda.
Råvare:
Sendt inn av
Smirnoff
Foto: alisafarov
Min Bartender
Visste du at du nå kan legge alle dine gode drinkoppskrifter ut på nettet? I Apéritifs tjeneste; Min Bartender kan du opprette din egen profil der du samler alle de gode oppskriftene du har liggende i skap og skuffer hjemme. Har du tilgang på nett, ja da har du tilgang til dine oppskrifter - 24 timer i døgnet - uansett hvor du befinner deg.
Her kan du registrere deg som bruker av Min Bartender
Har du allerede registrert deg, kan du logge deg inn her
Ukens drink som e-post er en tjeneste fra aperitif.no, og selvfølgelig gratis. Hver fredag får du som abonnerer på Ukens drink en e-post med helgens lekreste drink - rett i e-postkassen din.