Helt siden Adam og Eva var et hett par har epleslang vært forbundet med noe forbudt.
Â

Nå sies det ikke noe om hvorvidt Adam lærte å lage calvados av eplene og at det var derfor han og fruen ble satt på dør, men at det er en gudommelig drikke, hersker det ingen tvil om.
Â
Â
Calvados er utvistelig forbundet med Normandie i Frankrike, og mange forbinder nok calvados med en avec pÃ¥ lik linje med cognac og armagnac.Â
Â
Men det er også fantastisk godt i drinker, og flere og flere barer har satt calvados på drinkkartet.
Â
Â
Denne ukens drink kommer fra en av hovedstadens nyeste tilskudd til barscenen - Sense.
Â
Denne drinken er husets versjon av den klassiske champagnecocktailen, men med calvados, eplelikør og ikke minst Goldstrike som gir drinken det ekstra kicket i form av en eksplosiv og lang ettersmak.
Â
Â
Â
Vi ønsker deg en riktig god helg!
Â
Her kan du søke i Apéritifs drinkbase
Nå kan du gratis få Ukens drink som e-post. Se lenger ned for mer info.
Her kan du registrere deg som bruker av Min Bartender
Har du allerede registrert deg, kan du logge deg inn her
Ukens drink som e-post er en tjeneste fra aperitif.no, og selvfølgelig gratis. Hver fredag får du som abonnerer på Ukens drink en e-post med helgens lekreste drink - rett i e-postkassen din.