- Fyll en shaker med isbiter og hell over cognac, likør, sitronsaft, sukkerlake og Angostura.
- Rist kraftig og sil over i et avkjølt cocktailglass.
- Topp evt med litt champagne.
Vi tilbyr flere ukentlige nyhetsbrev. Du kan fritt velge hvilke du ønsker å få tilsendt.
Se frem til spennende nyhetsbrev i din innboks
I denne klassiske drinken skal det være grønn Chartreuse, men den mer tilgjengelige DOM Benedictine gjør også susen.
Sendt inn av Apéritif
Det beste er å varme vin med krydder dagen før og la det stå kaldt frem til festen for å få fram smakene bedre.
Drinken med det romantiske navnet Main dans la main, altså hånd i hånd, er laget av bartender Milan Petrák på Pigalle i Oslo. Navnet spiller like mye på at cognacen matcher så godt med appelsin.
Og den anbefales på det sterkeste.
Les hele sakenDisse rødbetepannekakene passer til så vel frokost som dessert - eller når bare er «fysen» på noe godt. Uten at du bruker av kvoten for det søte.
Les hele sakenI ny årgang er denne Rioja-en helt i tet, og så er den å finne i basisutvalgets 60+ polutsalg. Fra samme produsent kommer også noen hvite godbiter.
Les hele sakenDen er nemlig laget av en av de aller beste. Og så er det satt ned til bare 250 kroner.
Les hele sakenSmak nydelig mat og vin med levende musikk i bakgrunnen på Villa Paradiso Munch Brygge. Dette blir en kveld du sent vil glemme!
Les hele sakenOaxaca er sentrum for det meksikanske kjøkken. Sterke og lange tradisjoner og et enormt utvalg av råvarer forklarer hvorfor så mange gastronomer søker hit – og at også Michelin har inkludert området i sin første Mexico-guide.
Les hele saken