- Fyll en shaker med isbiter og hell over cognac, likør, sitronsaft, sukkerlake og Angostura.
- Rist kraftig og sil over i et avkjølt cocktailglass.
- Topp evt med litt champagne.
Vi tilbyr flere ukentlige nyhetsbrev. Du kan fritt velge hvilke du ønsker å få tilsendt.
Se frem til spennende nyhetsbrev i din innboks
I denne klassiske drinken skal det være grønn Chartreuse, men den mer tilgjengelige DOM Benedictine gjør også susen.
Sendt inn av Apéritif
Det beste er å varme vin med krydder dagen før og la det stå kaldt frem til festen for å få fram smakene bedre.
Drinken med det romantiske navnet Main dans la main, altså hånd i hånd, er laget av bartender Milan Petrák på Pigalle i Oslo. Navnet spiller like mye på at cognacen matcher så godt med appelsin.
Sardinia, Bordeaux, også fjelllutgaven samt ulike utrykk for chardonnay er noen er mai måneds beste nykommere i basishylla.
Les hele sakenItalienske bobler (men ikke prosecco) er virkelig i støtet, med Franciacorta på topp, og det til konkurransedyktige priser.
Les hele sakenDen koster det samme som en ok Burgund-pinot, men har en langt mer spennende fortelling.
Les hele sakenDen første engelske bib-en på polet, er en friskus og som med fordel kan erstatte chablis i dette formatet.
Les hele sakenOppskrifter på raske wokretter som denne er perfekte på travle hverdager.
Les hele sakenRiesling som tar fletta av det meste annet. Vin fra hutiheiti som ingen kan måle seg med. Og burgunderlegender til en tredel av prisen. Det er litt av mainyhetene blant de hvite vinene.
Les hele saken