Bacalao al Pesto Vinterruller
Anders Hornslien

Bacalao al Pesto Vinterruller

Her skal du ha torsken i lasagnerull og bade den i hvitvin i en form. Men først skal fisken få løk og pesto på seg. Dette blir godt.

Fremgangsmåte

  1. Forkok lasagneplatene 4-5 min, løft de ut av vannet, hell litt olivenolje på for at de ikke skal klebe seg sammen.
  2. Del den nesten tinte fisken opp i 2-3 cm tykke stykker.
  3. Rull fiskestykkene sammen med litt løk eller purreløk inn i lasagneplatene etter at du har saltet, pepret og smurt litt pesto på fisken.
  4. Hell noen dråper med olivenolje i et ildfast fat, følg på med rullene av lasagneplater og fisk, hell deretter på hvitvin så det står ca. 3/4-1 cm opp på rullene.
  5. Sett fatet inn i ovn med lokk, 250 grader, følg med, la det småkoke i fatet ca 10 min. Fjern lokk, legg en skive med valgfri ost på hver rull.
  6. Start grillen i ovnen og la det hele få grille seg til en fin flekkete gyllenbrun farge.

Server med krydderbrød:
Smør blanding av smør og krydder på loffskivene. Plasser skivene under grillen ved siden av det ildfaste fatet, pass på så de ikke blir svidd, kun toastet.

Se alle våre andre oppskrifter med torsk og pesto

Tom for torskeideer? Her er de beste oppskriftene

Her finner du mange oppskrifter med torsk

Her får du svært så praktiske kokketips

Her kan du søke i over 20 000 oppskrifter

Lag din egen personlige kokebok enten ved å legge denne oppskriften direkte inn fra aperitif.nos oppskrifter eller komponere dine egne.

Bli abonnent på Apéritifs Mat & vinklubb og oppnå store fordeler samtidig

Få dagens rett som nyhetsbrev

 

Sendt inn av Anders Hornslien

Drikke som passer til denne oppskriften

Forsiden akkurat nå
Rosa pannekaker til frokost eller dessert som alle vil like
Ukens kake

Rosa pannekaker til frokost eller dessert som alle vil like

Disse rødbetepannekakene passer til så vel frokost som dessert - eller når bare er «fysen» på noe godt. Uten at du bruker av kvoten for det søte.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 2

Et av de aller beste kjøpene i basis
+
Godbiter i pollisten

Et av de aller beste kjøpene i basis

I ny årgang er denne Rioja-en helt i tet, og så er den å finne i basisutvalgets 60+ polutsalg. Fra samme produsent kommer også noen hvite godbiter.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 3

De lekreste bobler finnes på 60+ pol
+
Godbiter i pollisten

De lekreste bobler finnes på 60+ pol

Denne champagne-neoklassikeren er ikke bare nydelig nå, men har dokumentert en usedvanlig god lagringsevne – etter omkorking.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 4

Med denne er suksessen sikret for årets siste måltid
+
Ukens vin

Med denne er suksessen sikret for årets siste måltid

På plass på 180 pol, prisen er utrolig god, og den finnes sågar i magnum, også den til svært god pris.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 5

Gjør fredagsmiddagen eksotisk spenstig med denne oppskriften
Dagens rett

Gjør fredagsmiddagen eksotisk spenstig med denne oppskriften

Det er umulig å ikke glede seg over denne retten med masse krydder og en eksotisk grillsaus som du med enkelhet lager selv.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 6

Gjør et kupp med denne Nahe-rieslingen
+
Ukens vin

Gjør et kupp med denne Nahe-rieslingen

Den er nemlig laget av en av de aller beste. Og så er det satt ned til bare 250 kroner.

Les hele saken
Få ukentlig nyhetsbrev fra Apéritif rett i innboksen din Hver søndag får du de mest leste sakene fra Apéritif
Les mer om de andre nyhetsbrevene våre her