Fylt langpannebrød av TV2s Wenche
Foto: ALLEKO

Fylt langpannebrød av TV2s Wenche

Fremgangsmåte

  1. Løs gjæren opp i lunkent vann. Tilsett olje, salt og sukker. Elt inn hvetemel. Deigen skal ha en "tykk grøtaktig" konsistens. Dekk bollen med plastfilm og sett til heving ca 30 min.
  2. Hell deigen over i en smurt eller bakepapirkledt liten langpanne. Klapp deigen til den dekker formen. La deigen etterheve under plast ca 20 min.
  3. Finhakk løk, soltørkede tomater, sorte oliven og hvitløk og surr i olje i en stekepanne. Smak til med krydder.
  4. Hell litt olivenolje over det ferdighevede brødet. Stikk hul i brødet med fingertuppen og bre over fyllet. Dryss ev over litt revet ost.
  5. Stek på nederste rille i varm stekeovn 200 grader i ca 30-40 min. Avkjøl på rist.

Tips:
Brødet smaker godt som nistemat eller til en salat eller suppe. Soltørkede tomater kan erstattes av salamipølse i strimler.

Her får du svært så praktiske kokketips

Her kan du søke i over 20 000 oppskrifter

Lag din egen personlige kokebok enten ved å legge denne oppskriften direkte inn fra aperitif.nos oppskrifter eller komponere dine egne.

Bli abonnent på Apéritifs Mat & vinklubb og oppnå store fordeler samtidig

Få dagens rett som nyhetsbrev

Sendt inn av Helen Overaae

Drikke som passer til denne oppskriften

Forsiden akkurat nå
By på nydelig fiskesuppe med sesongens beste råvare
Dagens rett

By på nydelig fiskesuppe med sesongens beste råvare

Nå er skrei å få tak i overalt. Og med denne oppskriften på fiskesuppe med skrei og små grønnsaker, blir det fest på tallerkenen.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 2

Det er ikke bare trøndere som liker sodd - bli overbevist du også
Dagens rett

Det er ikke bare trøndere som liker sodd - bli overbevist du også

Ingenting er som en rykende varm sodd til middag en kald vinterdag. Prøv denne oppskriften på trøndersodd fra Nord-Trøndelag.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 3

Denne vinen og druesorten slutter aldri å fascinere
+
Godbiter i pollisten

Denne vinen og druesorten slutter aldri å fascinere

Hvordan det er mulig å lage en rødvin med så mye karakter og eleganse og likevel bare 11,5 prosent alkohol. Og så finnes den på de fleste større pol.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 4

For 200 kroner får du en virkelig herlig rødvin
+
Ukens vin

For 200 kroner får du en virkelig herlig rødvin

Den finnes dessuten i de fleste polhyller og er perfekt å ta med seg på vinterferien – også om den tilbringes hjemme.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 5

7 superlekre viner fra Piemonte til 4-retters på Kullt
Matkurs og vinkurs
Winedinner 26. mars i Oslo

7 superlekre viner fra Piemonte til 4-retters på Kullt

Den 26. mars tar den historiske vinprodusenten, Vietti, turen til Kullt for å gi deg en kveld du sent vil glemme.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 6

Djevelsk god varm sjokolade- og romdrink
Ukens drink

Djevelsk god varm sjokolade- og romdrink

Jag vinteren på dør - eller gled deg over den med denne varme og krydrete drinken med smak av rom og sjokolade.

Les hele saken
Få ukentlig nyhetsbrev fra Apéritif rett i innboksen din Hver søndag får du de mest leste sakene fra Apéritif
Les mer om de andre nyhetsbrevene våre her