Kalvestek fra Sardinia - Vitello alla Sarda
Apéritif

Kalvestek fra Sardinia - Vitello alla Sarda

Her er en oppskrift på kalvestek fra Sardinia - Vitello alla Sarda – som gjør klassikeren enda mer lekker.

Fremgangsmåte

  1. Vend kalvesteken i en blanding av hvetemel, salt og pepper. Finhakk hvitløk, gulrøtter, purreløk og persille.
  2. Varm olivenolje i en jerngryte og brun kalvesteken rundt det hele. Tilsett de hakkede grønnsakene, persille og hvitløk. Hell over hvitvin og ca. 6 dl vann.
  3. Tips:
    Du kan legge de skrelte potetene oppi gryta.
  4. Stikk et steketermometer i steken og sett gryta inn i ovnen på 175 grader. Når steketermometeret viser 62 grader er steken ferdig. Ta den opp av gryta og la den hvile i 15 minutter. Ta opp potetene og hold dem varme. 
  5. Saus:
    Sil av kraften og kok opp. Reduser/kok mer inn for ekstra smakskraft. Jevn sausen med maisennamel utrørt i litt kaldt vann. Finhakket salvie og kapers røres inn i sausen like før servering.

  6. Skyll spinaten under rennende kaldt vann. La dryppe av. Fres soppen skåret i skiver i smør og tilsett spinaten. Smak til med salt og pepper.

Server kalvestek skåret i tynne skiver med spinat/soppblandingen samt kokte poteter.

Se flere spennende kalveoppskrifter her

Bli abonnent på aperitif +  og oppnå store fordeler samtidig

Lag din egen personlige kokebok enten ved å legge denne oppskriften direkte inn fra aperitif.nos oppskrifter eller komponere dine egne.

Få dagens rett som nyhetsbrev

Sendt inn av Apéritif

Drikke som passer til denne oppskriften

Forsiden akkurat nå
På Tata går teppet opp for mer enn bare drinker
+

På Tata går teppet opp for mer enn bare drinker

Tata i København har vunnet priser for sine oppfinnsomme drinker og et interiør som er en speakeasy verdig. Den amerikanske sjefbartenderen Logan Jones Wandel mener cocktailscenen i København fortsatt er så ung, og at det er en fordel.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 2

Lekrere blir knapt en viltmiddag: Reinsdyrfilet med krydret plommesaus
Dagens rett

Lekrere blir knapt en viltmiddag: Reinsdyrfilet med krydret plommesaus

Denne oppskriften med reinsdyrfilet som hovedingrediens må du rett og slett prøve.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 3

Du kan fint se mot Libanon for eleganse i rødvinen
+
Godbiter i pollisten

Du kan fint se mot Libanon for eleganse i rødvinen

For det får du her i rikt monn, og så er den da også signert en av de aller beste.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 4

Knallbillige viner uten kompromisser
+
Ukens vin

Knallbillige viner uten kompromisser

I januar skal det være lett og lyst. Disse vinene topper på alle områder – og er i tillegg knallbillige - uten å kompromisse med smaken.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 5

Fjerde NM-seier på rad til Nikolai Haram Svorte

Nikolai Haram Svorte virker uslåelig i NM for vinkelnere ved å ta tittelen for fjerde gang på rad.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 6

By på en virkelig lekkerbisken med klippfisk
Dagens rett

By på en virkelig lekkerbisken med klippfisk

Lettere kost betyr ikke mindre smak. Bare sjekk ut denne oppskriften.

Les hele saken
Få ukentlig nyhetsbrev fra Apéritif rett i innboksen din Hver søndag får du de mest leste sakene fra Apéritif
Les mer om de andre nyhetsbrevene våre her