Kamsboller til lettsaltet torsk og hvitsaus

Fremgangsmåte

Rens leveren fri for hinner og kveis (ufarlige men uappetittlige marker).

Mos potetene. Gni leveren ut med gaffel eller med fingrene og bland inn de øvrige ingredienser unntatt melet. Rør inn mel til passe deig, ikke for fast og ikke for løs.

Kok først den ferske torsken i lettsaltet vann eller den lettsaltede fisken i usaltet vann. Ta fisken opp og hold den varm. Form boller med en spiseskje og legg dem i rask rekkefølge i den kokende fiskekraften. La dem trekke i ca 15 minutter. NB de må ikke koke.

Server kamsen som tilbehør til kokt torsk sammen med kokte poteter, assorterte kokte grønnsaker, flatbrød, godt smør og hvitsaus for å mildne inntrykket.

Hvitsaus:
Smelt smøret og rør melet inn. La koke 30 sekunder mens du rører. Spe med hvitvin mens du rører iherdig. Spe deretter med melken. La småkoke i minst fem minutter. Smak til. La trekke noen minutter til før den serveres.

https://www.webgruppen.no/event/webtekst-som-selger-webinar/

thtps://www.aperitif.no/oppskrifter/oppskrift/torsk-og-loyromkaker,62575

Tom for torskeideer? Her er de beste oppskriftene

Her finner du mange flere oppskrifter med skrei og torsk

Her finner du mange oppskrifter med torsk

Her får du svært så praktiske kokketips

Her kan du søke i over 20 000 oppskrifter

Lag din egen personlige kokebok enten ved å legge denne oppskriften direkte inn fra aperitif.nos oppskrifter eller komponere dine egne.

Bli abonnent på Apéritifs Mat & vinklubb og oppnå store fordeler samtidig

Få dagens rett som nyhetsbrev

Sendt inn av Apéritif

Drikke som passer til denne oppskriften

Forsiden akkurat nå
Mens resten av måltidet godgjør seg på grillen, kan du servere grillet kamskjell med pastinakkskum, rødbetemarmelade og persilleolje
Dagens rett

Mens resten av måltidet godgjør seg på grillen, kan du servere grillet kamskjell med pastinakkskum, rødbetemarmelade og persilleolje

Kamskjell skal bare såvidt berøre grillflaten, derfor er delikatessen den perfekte forrett. Men en mettende sådan i denne komposisjonen .

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 2

Kullgrillet laks med salsa verde er en super kombinasjon du vil elske
Dagens rett
Kullgrillet laks med salsa verde

Kullgrillet laks med salsa verde er en super kombinasjon du vil elske

Laks eller annen fisk fra grillen og den klassiske italienske sausen salsa verde er som skapt for hverandre. Her er oppskriften.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 3

Californiske viner med klar europeisk profil
+
Godbiter i pollisten

Californiske viner med klar europeisk profil

OMA har hentet hjem noen riktige godbiter fra noen av Californias beste vinmarker. Og hjulpet til med sin egen signatur.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 4

Danker ut «brød-og-smør-vinene» på alle måter
+
Ukens vin

Danker ut «brød-og-smør-vinene» på alle måter

De er både billigere og mye bedre enn storselgerne samtidig som den bidrar til å hjelpe ansatte og bedrifter i restaurantbransjen på hjemmebane.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 5

Slik blir svinekotelettene skikkelig saftige
Dagens rett
Svinekoteletter med grillet paprika og squashsalsa

Slik blir svinekotelettene skikkelig saftige

Når svinekoteletter får riktig varmebehandling, i dette tilfellet på grillen, blir de riktig så gode.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 6

Elsker du kiwi og monsterfilmer, er Godzilla drinken for deg
+
Ukens drink

Elsker du kiwi og monsterfilmer, er Godzilla drinken for deg

Den får hjelp av en gul og en blå likør til å skape den irrgrønne fargen.

Les hele saken
Få ukentlig nyhetsbrev fra Apéritif rett i innboksen din Hver søndag får du de mest leste sakene fra Apéritif
Les mer om de andre nyhetsbrevene våre her