Korianderkjøttboller med tomatsaus
Apéritif

Korianderkjøttboller med tomatsaus

Her er det koriander, chiliflak eller cayennepepper som setter smak på kjøttbollene. De får følge av en deilig tomatsaus. Kjapt og godt.

Fremgangsmåte

Bland sammen alle ingrediensene til kjøttbollene, del i 12 emner og form kjøttboller. Legg dem på en bakeplate.

Sett kjøttbollene på øverste rille under stekeovnsgrillen og la dem steke i 6-7 minutter, til de er gylne og gjennomstekt. Vend dem et par ganger under stekingen.

Ha i mellomtiden alle ingrediensene til sausen opp i en gryte, la dem få et oppkok, slå ned varmen og la dem småkoke i 10 minutter. Hell halvparten av sausen i en matmølle eller hurtigmikser og kjør til en jevn mos. Hell mosen opp i gryta igjen sammen med det andre, bland godt og la det hele bli gjennomvarmt.

Legg kjøttbollene opp i gryta og vend dem så de blir helt dekket med saus. Hell kjøttboller og saus over på et varmt serveringsfat og server.

Her finner du mange oppskrifter med kjøttboller

Flere retter med kjøttdeig

De beste oppskriftene med pasta

Her kan du søke i over 20 000 oppskrifter

Lag din egen personlige kokebok enten ved å legge denne oppskriften direkte inn fra aperitif.nos oppskrifter eller komponere dine egne.

Bli medlem av Apéritifs Mat- og vinklubb og oppnå store fordeler samtidig

Få dagens rett som nyhetsbrev

 

Sendt inn av Apéritif

Forsiden akkurat nå
Flytende solskinn er vitamininnsprøytningen du trenger nå
Ukens drink

Flytende solskinn er vitamininnsprøytningen du trenger nå

Denne ukens friske drink har muligens fått sitt navn fra Jamaica. Der, og i andre varme strøk, kaller man nemlig regntidens nedbør for nettopp Liquid Sunshine.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 2

Spesialpol: Som ventet får riesling konkurranse fra både chardonnay og pinot noir når Tyskland er tema
+
Tester

Spesialpol: Som ventet får riesling konkurranse fra både chardonnay og pinot noir når Tyskland er tema

Så selv om det er en god håndfull friske og konsentrerte 2024-rieslinger som er verd å sjekke ut, utfordres de både innen- og utenfra.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 3

Knallkjøp som gir en annen smak av Etna
+
Godbiter i pollisten

Knallkjøp som gir en annen smak av Etna

Hos Al-Cantàra kombineres kunst og poesi med vinmaking og innimellom andre enn de vanlige druesortene i førersetet – og det smaker svært godt.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 4

Er grillen klargjort? Skaff deg disse vinene til sesongstart
+
Ukens vin

Er grillen klargjort? Skaff deg disse vinene til sesongstart

200 kroner hver og alle gjør en jobb overfor vårens første grilling. Samtidig som de skiller seg klart ut i sin prisklasse.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 5

Glad i musserende vin? Smak forskjellene og finn din favoritt!
Matkurs og vinkurs
Vinsmaking lørdager kl. 14.30 i Oslo

Glad i musserende vin? Smak forskjellene og finn din favoritt!

Er du nysgjerrig på hva som faktisk er forskjellen på musserende viner? Denne ettermiddagen får du muligheten til å smake 6 ulike musserende viner. En perfekt vinsmaking for vennegjengen!

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 6

Denne retten kommer du til å lage mange ganger
Dagens rett

Denne retten kommer du til å lage mange ganger

I stedet for biff er det grillet laks som får glede av béarnaisen. Og den lager du selvsagt selv med den enkle men gode oppskriften.

Les hele saken
Få ukentlig nyhetsbrev fra Apéritif rett i innboksen din Hver søndag får du de mest leste sakene fra Apéritif
Les mer om de andre nyhetsbrevene våre her