Dryss salt og spisskummen på kyllingstrimlene og stek dem raskt i olje. Avkjøl strimlene. Forvell asparges og sukkererter i lett saltet vann. Anrett kyllingstrimlene på fat sammen med de andre ingrediensene. Bland ingrediensene til de to dressingene og server ved siden av salaten. Pynt gjerne med litt kryddergrønt. Server med godt brød.
Tips: Bruk gjerne fullkornspasta til denne retten.
Georgia har sin egen språkfamilie, sitt eget kjøkken, sitt eget kirkesamfunn, sin egen polyfoniske sangtradisjon, og, ikke minst, en helt unik vinkultur. Kanskje det er derfor nordmenn trykker vinene til brystet.
Den er i tillegg et veldig godt kjøp, kommer i svært små kvanta og blir raskt utsolgt, så handle raskt. Eller velg den røde utgaven. Så er du klar for piknik.