Kyllingfilet i balsamicosaus
Aperitif

Kyllingfilet i balsamicosaus

Når kyllingfileten får sole seg i balsamicosausen blir du en helt rundt bordet.

Fremgangsmåte

Vask og tørk kyllingen. Lag et snitt i filetene på det tykkeste og fordel litt salt og krydder i hver filet. La dem ligge og trekke ca 30 minutter.

Ha margarin i en panne og varm opp til det er nøttebrunt. Legg i kyllingfiletene og brun dem på begge sider (ca 5 minutter på hver side).

Balsamicosaus:
Ha margarin i en kjele og tilsett løk og purre og la dette surre til løken er blank. Ha i selleri og sopp og la det frese litt sammen med de andre grønnsakene før du tilsetter vann og buljongterningen. La småkoke noen minutter. Tilsett balsamico-eddik og jevn sausen med litt lys maizenna jevner rørt ut i litt vann. Smak til sausen med salt og pepper.

Del hvert hvitløksfedd i fire, stek lett i pannen med margarin.  Gjør det samme med sjampinjong skåret i skiver. Bruk som smakshever og dekor.

Server kyllingfiletene med sausen, sopp og hvitløk samt ris eller poteter.

De beste oppskriftene med kylling finner du her

Og finner du veldig mange andre spennende oppskrifter med kylling

Her får du svært så praktiske kokketips

Her kan du søke i over 20 000 oppskrifter

Lag din egen personlige kokebok enten ved å legge denne oppskriften direkte inn fra aperitif.nos oppskrifter eller komponere dine egne.

Bli abonnent på Apéritifs Mat & vinklubb og oppnå store fordeler samtidig

Få dagens rett som nyhetsbrev

Sendt inn av Aperitif

Drikke som passer til denne oppskriften

Forsiden akkurat nå
Se alt du kan lage med rabarbra
Guide

Se alt du kan lage med rabarbra

Rabarbra duger til mer enn å dyppes i sukker. Her får du mange gode oppskrifter.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 2

En så fargerik og spicy rett skrur opp matlysten mange hakk
Dagens rett

En så fargerik og spicy rett skrur opp matlysten mange hakk

Ceviche av sei med appelsin, avocado og chili er både syrlig og med et lett chilibitt, og det er en av suksessfaktorene bak denne retten.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 3

Slik har du ikke smakt alvarinho før
+
Godbiter i pollisten

Slik har du ikke smakt alvarinho før

Det er ikke bare emballasjen som skiller denne vinen fra alle andre.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 4

Denne supre greske rødvinen smaker av sommer
+
Ukens vin

Denne supre greske rødvinen smaker av sommer

Ikke fordi den er lett, men fordi den har en saltmineralsk kirsebærkarakter som gjør den veldig fristende å drikke.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 5

Cocktailkurs med snacks
Matkurs og vinkurs
Smaking i Oslo 05. juni

Cocktailkurs med snacks

Fantastisk utsikt, deilige gin-drinker og DJ. Blir det mer sommerstemning enn dette? Fredag 05. juni holder Kullt en eksklusiv åpning av deres takterrasse, og du er invitert!

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 6

Klippfisk kan også grilles - prøve disse grillspydene
Dagens rett

Klippfisk kan også grilles - prøve disse grillspydene

Godt utvannet klippfisk gir grillspydene ekstra karakter. Prøv denne oppskriften med klippfisk, reker og kamskjell neste gang du fyrer opp grillen.

Les hele saken
Få ukentlig nyhetsbrev fra Apéritif rett i innboksen din Hver søndag får du de mest leste sakene fra Apéritif
Les mer om de andre nyhetsbrevene våre her