Kyllingsalat med kapers og valnøtter
Foto: Matprat/Veslemøy Vråskar

Kyllingsalat med kapers og valnøtter

Kyllingsalat med kapers og valnøtter er en deilig forrett. Enkel å lage er den også. Her er oppskriften.

Fremgangsmåte

  1. Visp sammen ingrediensene til dressingen i en liten skål.
  2. Krydre kyllingfiletene med salt og pepper og stek over middels høy varme i litt olje i ca. 5 minutter til de er pent brunet på begge sider.
  3. Tilsett 1 ss smør, timian og hvitløken som du knuser med bredsiden av kniven. Skru av varmen og la kyllingen trekke i kryddersmøret til den er ferdig.
  4. Sett pannen litt på skrå slik at alt smøret kommer til og snu filetene jevnlig.
  5. Ta ut kyllingfiletene og del opp i store skiver, kyllingen med halvparten av dressingen og sett til side.
  6. Legg salaten på en tallerken med resten av ingrediensene unntatt nøttene.
  7. Fordel kyllingbitene på salaten, sprinkle resten av dressingen over og dryss hakkete valnøtter på toppen.

Tips: Her kan du også bruke salatkjøtt av kylling i stedet for å steke kyllingfiletene. Eller du kan selvsagt også bruke rester fra forrige kyllingmiddag.

Mange flere deilige kyllingsalater finner du her

Bli abonnent og oppnå store fordeler samtidig

Lag din egen personlige kokebok enten ved å legge denne oppskriften direkte inn fra aperitif.nos oppskrifter eller komponere dine egne.

Få dagens rett som nyhetsbrev

 

Sendt inn av Matprat.no

Drikke som passer til denne oppskriften

Forsiden akkurat nå
Regenerativt jordbruk er i vinden, her får du det enkelt forklart
+

Regenerativt jordbruk er i vinden, her får du det enkelt forklart

Essensen i regenerativt jordbruk er å bringe liv tilbake til utarmet jordsmonn. Vi snakker om noe som går lenger enn bærekraft, økologi og biodynami.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 2

Se alt du kan lage med rabarbra
Guide

Se alt du kan lage med rabarbra

Rabarbra duger til mer enn å dyppes i sukker. Her får du mange gode oppskrifter.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 3

Slik har du ikke smakt alvarinho før
+
Godbiter i pollisten

Slik har du ikke smakt alvarinho før

Det er ikke bare emballasjen som skiller denne vinen fra alle andre.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 4

Denne supre greske rødvinen smaker av sommer
+
Ukens vin

Denne supre greske rødvinen smaker av sommer

Ikke fordi den er lett, men fordi den har en saltmineralsk kirsebærkarakter som gjør den veldig fristende å drikke.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 5

Når du ikke vet hva du har lyst på til middag, er det poteter, løk og flesk du skal lage
Dagens rett

Når du ikke vet hva du har lyst på til middag, er det poteter, løk og flesk du skal lage

Poor man's stew - enklere blir det knapt, men like fullt er dette en smak som (nesten) alle liker. Perfekt mandagsmiddag for både studenter, småbarnsfamilier og alle som bare vil ha noe lettvint og godt.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 6

En så fargerik og spicy rett skrur opp matlysten mange hakk
Dagens rett

En så fargerik og spicy rett skrur opp matlysten mange hakk

Ceviche av sei med appelsin, avocado og chili er både syrlig og med et lett chilibitt, og det er en av suksessfaktorene bak denne retten.

Les hele saken
Få ukentlig nyhetsbrev fra Apéritif rett i innboksen din Hver søndag får du de mest leste sakene fra Apéritif
Les mer om de andre nyhetsbrevene våre her