Vi tilbyr flere ukentlige nyhetsbrev. Du kan fritt velge hvilke du ønsker å få tilsendt.
Se frem til spennende nyhetsbrev i din innboks
Sendt inn av Trond Svendgård,Svendgårds, Bodø
Supersunn festmat som inneholder masse sjømat, grønnsaker, og grove karbohydrater, og har i tillegg lite mettet fett, sukker og salt.
Denne retten tar det litt tid å lage. Når du er ferdig vil de rundt bordet tro du er utdannet kokk for du serverer mat som de får på de beste restaurantene.
Du lurer kanskje på hvordan du skal gjenskape restaurantfølelsen rundt spisebord? Med denne oppskriften kommer du et langt stykke på vei med steinbitfilet på glasert endive med spekeskinke, appelsinvinaigrette og skum.
Steinbit er en fiskesort som også fiskevegrere kan like. Men får du ikke tak i steinbit, kan du godt bruke torsk, lysing, sei. At fisken er mager, er en fordel siden det er hele poenget med å spekke.
Venter du storinnrykk i helgen, er dette noe som vil vekke begeistring hos så vel liten som stor.
Les hele sakenDuften av grillet sjømat er sommer og ferie og er perfekt meny for midtsommerfesten som jo er starten på sommeren for de fleste.
Les hele sakenDet er ikke bare at disse vinene kommer fra en anonym adresse i Rheinhessen, men stilen bidrar til å skape ny interesse for Tysklands viktigste og hurtigst voksende vinstiler.
Les hele sakenReker er som skapt for sommerlig kos en lun kveld i juli.
Les hele sakenDenne uken gir vi deg oppskriften på en kontrastfylt kake. En saftig mørk sjokoladebunn toppet med et tykt lag hvit krem og fristende røde rips.
Les hele saken