Ølmarinert kylling
Foto: from_my_point_of_view

Ølmarinert kylling

Når den helstekte kyllingen tilberedes på denne måten, får den masse smak.

Fremgangsmåte

  1. Bland alle ingrediensene, også kyllingen, i en stor plastpose. Legg i kjøleskap i minst én time men gjerne et helt døgn. Snu posen av og til.
  2. Forvarm ovnen til 175°C. Ha kylling og marinadeen i en ca 33 x 22 x 5 cm ovnspanne. Øs med marinade med jevne mellomrom under steking.
  3. Stek kyllingen til kjøttsaften er klar når du stikker en nål i kjøttet, ca 1 time og 20 minutter.
  4. Legg kyllingen på fat. Hell kraften fra pannen i en kjele. Fjern fett fra toppen. Kok inn sausen til ca 2½ dl, i ca 6 minutter.
  5. Server kyllingen med saus, kokt ris eller poteter.

Se våre andre oppskrifter med øl i maten

De beste oppskriftene med kylling finner du her

Og her finner du veldig mange andre spennende oppskrifter med kylling

Bli abonnent på aperitif +  og oppnå store fordeler samtidig

Lag din egen personlige kokebok enten ved å legge denne oppskriften direkte inn fra aperitif.nos oppskrifter eller komponere dine egne.

Få dagens rett som nyhetsbrev

Kilde Apéritif

Drikke som passer til denne oppskriften

Forsiden akkurat nå
Brokkolisuppe med kokosmelk og sprøstekt halloumi er en svært god kombinasjon
Dagens rett

Forsiden akkurat nå - 2

Slik har hi-tech og menneskelig luktesans minimert korkproblemet
+

Slik har hi-tech og menneskelig luktesans minimert korkproblemet

Faren for ødelagt vin på grunn av dårlig korkkvalitet er nærmest minimert, med de siste årenes investeringer i teknologi. Vi ser på hvordan hi-tech og menneskelig luktesans kombineres for å tilby vinprodusenter bærekraftig framstilte vinkorker.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 3

Disse vinene ser du bare her
+
Godbiter i pollisten

Disse vinene ser du bare her

Det er ikke bare fordi de er sjeldne, men selvsagt først og fremst fordi de er noen riktige godbiter.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 4

Høstferiens beste trelitere
+
Ukens vin

Høstferiens beste trelitere

De kommer fra Californias sentrale kystnære vinmarker og finnes på et pol nær deg.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 5

Fiskeburgeren lager du selvsagt selv
Dagens rett

Fiskeburgeren lager du selvsagt selv

Ingenting er vel så godt som hjemmelaget fiskemat, og det er ikke vanskelig å lage heller. Denne oppskriften fikser alle.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 6

Nye øl i spesialpol: Mørke kraftpakker og pur galskap
+
Tester

Nye øl i spesialpol: Mørke kraftpakker og pur galskap

Det er en kjapp oppsummering av de 40 produktene som er testet og hvor noen går lenger enn andre i både karakter og villskap.

Les hele saken
Få ukentlig nyhetsbrev fra Apéritif rett i innboksen din Hver søndag får du de mest leste sakene fra Apéritif
Les mer om de andre nyhetsbrevene våre her