Paprikakylling aprikáscsirke som i Ungarn

Fremgangsmåte

Del kyllingen i 6-7 stykker og vend disse i mel. Skjær flesket i små firkanter og smelt det i en gryte. Skrell og grovhakk løken og fres den gyllen og klar i fettet.

Ha paprika i pannen og brun så kyllingstykkene forsiktig på alle sider. Skold og flå tomatene og rens pepperfruktene. Skjær tomatene i båter og pepperfruktene i strimler og ha alt sammen opp i gryten. Hell vannet i og la innholdet i gryten surre noen minutter uten lokk. Legg så lokket på og la retten putre i ytterligere 30 minutter, til alt er mørt.

Ta kyllingstykkene opp og hold dem varme. Smak sausen til med salt og la den koke noen minutter uten lokk på sterk varme. Skru varmen ned og tilsett rømmen. Hold sausen rykende varm, men sørg for at den ikke koker.

Legg kyllingstykkene opp på et halvdypt fat og hell sausen over. Server med løskokt ris.

Her får du svært så praktiske kokketips

Her kan du søke i over 20 000 oppskrifter

Lag din egen personlige kokebok enten ved å legge denne oppskriften direkte inn fra aperitif.nos oppskrifter eller komponere dine egne.

Bli abonnent på Apéritifs Mat & vinklubb og oppnå store fordeler samtidig

Få dagens rett som nyhetsbrev

Sendt inn av Apéritif

Drikke som passer til denne oppskriften

Forsiden akkurat nå
Slik inntok Texas Skåne - ingen røyk uten kjøtt er mottoet for Holy Smoke
+

Slik inntok Texas Skåne - ingen røyk uten kjøtt er mottoet for Holy Smoke

Holy Smoke startet som et hobbyprojekt, og er blitt en kjempesuksess med sin satsing på tex-barbeque. Slik at sesongrestauranten er blitt Sveriges fremste barbequedestinasjon.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 2

Sjelden perle av en rødvin fra Alpene
+
Godbiter i pollisten

Sjelden perle av en rødvin fra Alpene

Den koster det samme som en ok Burgund-pinot, men har en langt mer spennende fortelling.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 3

Den kuleste roséen er like kul i år
+
Godbiter i pollisten

Den kuleste roséen er like kul i år

Den er i tillegg et veldig godt kjøp, kommer i svært små kvanta og blir raskt utsolgt, så handle raskt. Eller velg den røde utgaven. Så er du klar for piknik.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 4

Disse to tyske vinene gir usannsynlig god valuta
+
Ukens vin

Disse to tyske vinene gir usannsynlig god valuta

De inneholder nemlig vin som er ment for en helt annen prisklasse.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 5

Fredagen er reddet med denne på menyen
Dagens rett

Fredagen er reddet med denne på menyen

Med denne enkle oppskriften vil du imponere også de kresne med dine kokkekunster.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 6

Britisk chablis-boks-utfordrer
+
Ukens vin

Britisk chablis-boks-utfordrer

Den første engelske bib-en på polet, er en friskus og som med fordel kan erstatte chablis i dette formatet.

Les hele saken
Få ukentlig nyhetsbrev fra Apéritif rett i innboksen din Hver søndag får du de mest leste sakene fra Apéritif
Les mer om de andre nyhetsbrevene våre her