Paprikakylling aprikáscsirke som i Ungarn

Fremgangsmåte

Del kyllingen i 6-7 stykker og vend disse i mel. Skjær flesket i små firkanter og smelt det i en gryte. Skrell og grovhakk løken og fres den gyllen og klar i fettet.

Ha paprika i pannen og brun så kyllingstykkene forsiktig på alle sider. Skold og flå tomatene og rens pepperfruktene. Skjær tomatene i båter og pepperfruktene i strimler og ha alt sammen opp i gryten. Hell vannet i og la innholdet i gryten surre noen minutter uten lokk. Legg så lokket på og la retten putre i ytterligere 30 minutter, til alt er mørt.

Ta kyllingstykkene opp og hold dem varme. Smak sausen til med salt og la den koke noen minutter uten lokk på sterk varme. Skru varmen ned og tilsett rømmen. Hold sausen rykende varm, men sørg for at den ikke koker.

Legg kyllingstykkene opp på et halvdypt fat og hell sausen over. Server med løskokt ris.

Her får du svært så praktiske kokketips

Her kan du søke i over 20 000 oppskrifter

Lag din egen personlige kokebok enten ved å legge denne oppskriften direkte inn fra aperitif.nos oppskrifter eller komponere dine egne.

Bli abonnent på Apéritifs Mat & vinklubb og oppnå store fordeler samtidig

Få dagens rett som nyhetsbrev

Sendt inn av Apéritif

Drikke som passer til denne oppskriften

Forsiden akkurat nå
Årets 17. mai-bobler er ekstra lekre
+
Godbiter i pollisten

Årets 17. mai-bobler er ekstra lekre

De kan bli også dine favoritter. Fantastisk champagnevaluta, den vakreste etiketten, på et pol nær deg.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 2

Med store flasker på bordet blir 17. mai-festen en suksess
+
Ukens vin

Med store flasker på bordet blir 17. mai-festen en suksess

Magnum eller dobbelmagnum med denne rosévinen matcher alt du planlegger på den store dagen.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 3

La de franske boblene få en pause på maifesten
+
Godbiter i pollisten

La de franske boblene få en pause på maifesten

Italienske bobler (men ikke prosecco) er virkelig i støtet, med Franciacorta på topp, og det til konkurransedyktige priser.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 4

Disse vinene er fortsatt røverkjøp
+
Ukens vin

Disse vinene er fortsatt røverkjøp

Dão er en viktig kilde til svært gunstig prisede viner som også holder høy kvalitet. Disse er helt i teten.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 5

Slik skjærer du fenalår
Mat

Slik skjærer du fenalår

Fenalåret har mye smak. Kunsten ligger i å skjære det på mest mulig smaksfornuftig vis.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 6

Dette er de beste alkoholfrie drikkene du finner på polet og spesialbutikker
+
Tester
Alkoholfritt

Dette er de beste alkoholfrie drikkene du finner på polet og spesialbutikker

Når du likevel er på polet eller butikken, kan du kjøpe med deg noen gode alkoholfrie alternativer laget av norskdyrket frukt, av importerte bær, musserende te, imponerende vin - eller øl - alle helt uten.

Les hele saken
Få ukentlig nyhetsbrev fra Apéritif rett i innboksen din Hver søndag får du de mest leste sakene fra Apéritif
Les mer om de andre nyhetsbrevene våre her