Paprikakylling aprikáscsirke som i Ungarn

Fremgangsmåte

Del kyllingen i 6-7 stykker og vend disse i mel. Skjær flesket i små firkanter og smelt det i en gryte. Skrell og grovhakk løken og fres den gyllen og klar i fettet.

Ha paprika i pannen og brun så kyllingstykkene forsiktig på alle sider. Skold og flå tomatene og rens pepperfruktene. Skjær tomatene i båter og pepperfruktene i strimler og ha alt sammen opp i gryten. Hell vannet i og la innholdet i gryten surre noen minutter uten lokk. Legg så lokket på og la retten putre i ytterligere 30 minutter, til alt er mørt.

Ta kyllingstykkene opp og hold dem varme. Smak sausen til med salt og la den koke noen minutter uten lokk på sterk varme. Skru varmen ned og tilsett rømmen. Hold sausen rykende varm, men sørg for at den ikke koker.

Legg kyllingstykkene opp på et halvdypt fat og hell sausen over. Server med løskokt ris.

Her får du svært så praktiske kokketips

Her kan du søke i over 20 000 oppskrifter

Lag din egen personlige kokebok enten ved å legge denne oppskriften direkte inn fra aperitif.nos oppskrifter eller komponere dine egne.

Bli abonnent på Apéritifs Mat & vinklubb og oppnå store fordeler samtidig

Få dagens rett som nyhetsbrev

Sendt inn av Apéritif

Drikke som passer til denne oppskriften

Forsiden akkurat nå
Disse vinene er usannsynlig billige
+
Godbiter i pollisten

Disse vinene er usannsynlig billige

Årsaken er knyttet til eieren som får sin «lønn i himmelen».

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 2

Røverkjøp til grillmaten
+
Ukens vin

Røverkjøp til grillmaten

150 kroner er for et kupp å regne for denne spanske rødvinen.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 3

Magnum eller vanlig flaske, ulik årgang, men like gunstig pris
+
Godbiter i pollisten

Forsiden akkurat nå - 4

Biodynamisk billigvin på et pol nær deg
+
Ukens vin

Biodynamisk billigvin på et pol nær deg

169,90 er utrolig lavt priset for en vin som denne. Den finnes på 60+ pol.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 5

Salt inviterer til dugnad før gjenåpning

Etter å ha vært stengt gjennom mesteparten av sommeren, er utestedet Salt i Oslo snart klare for gjenåpning.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 6

Rollmops: Det er en grunn til at tyskere er ville etter denne retten
Dagens rett

Rollmops: Det er en grunn til at tyskere er ville etter denne retten

Det er ikke bare for at den smaker godt med en snaps, men også for at denne måten å tilberede sild på får ut den beste smaken.

Les hele saken
Få ukentlig nyhetsbrev fra Apéritif rett i innboksen din Hver søndag får du de mest leste sakene fra Apéritif
Les mer om de andre nyhetsbrevene våre her