Quiche med pølse og cheddar
Apéritif

Quiche med pølse og cheddar

Franskmennene kan det med å lage pai. Denne oppskrift er en skikkelig deilig variant med både pølser og cheddar.

Fremgangsmåte

  1. Smuldre smør og mel og tilsett kaldt vann (gjerne i foodprocessor). Kjevl den ut, litt større enn formen.
  2. Trykk deigen ut i en paiform, prikk bunnen med en gaffel og stek den på nederste rille på 200 grader i ca. 15 minutter.
  3. Del pølsene og skjær purren i ringer. Bland egg, melk, gressløk og pepper.  Dryss ost på paibunnen og hell eggeblandingen over. Legg purre og pølser på toppen.
  4. Stek på 180 grader til eggeblandingen er stivnet og quichen har fått en fin, gyllen farge (ca. 45 minutter).
  5. Denne paien gjør seg også godt på koldtbordet eller i matpakka.
  6. Server paien med en god, frisk salat.
Tips: Paibunnen kan  du også kjøpe på pakke eller du kan bruke 3-4 plater butterdeig.

Sendt inn av Apéritif

Drikke som passer til denne oppskriften

Forsiden akkurat nå
Gi chardonnay en pause – her får du mye mer for pengene
+
Ukens vin

Gi chardonnay en pause – her får du mye mer for pengene

Denne spanske hvitvinen gjør en super jobb som erstatning og ikke minst byr den på veldig god valuta for pengene på 60+ pol.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 2

Sierra de Gredos-produsent hardt rammet av brann
+

Sierra de Gredos-produsent hardt rammet av brann

Bernabeleva som er en av de mest populære produsentene i Sierra de Gredos nær Madrid, måtte ta den største støyten.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 3

Disse vinene er usannsynlig billige
+
Godbiter i pollisten

Disse vinene er usannsynlig billige

Årsaken er knyttet til eieren som får sin «lønn i himmelen».

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 4

Røverkjøp til grillmaten
+
Ukens vin

Røverkjøp til grillmaten

150 kroner er for et kupp å regne for denne spanske rødvinen.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 5

Burgund passerer Bordeaux

I juli måned ble det solgt mer burgundere enn bordeauxer i det øverste fine wine-segmentet, for første gang siden 2022.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 6

Poteter, ost og løk er det du trenger i dag
Dagens rett
Ostegratinerte nypoteter med løksalat

Poteter, ost og løk er det du trenger i dag

Men ikke hvilken som helst ost. En myk og moden rødkittost er det som gjør nypotetene ekstra gode. Med den lille løksalaten på toppen får du også friskhet inn i bildet.

Les hele saken
Få ukentlig nyhetsbrev fra Apéritif rett i innboksen din Hver søndag får du de mest leste sakene fra Apéritif
Les mer om de andre nyhetsbrevene våre her