Sennepsmarinert uerfilet

Fremgangsmåte

Skrap av skjellene på fiskeskinnet. Finhakk alle ingrediensene til sennepsmarineringen og bland godt. Bre et tykt lag med sennepsmiksen over fisken, med skinnsiden opp. La fisken hvile enten natta over eller minimum fire timer.
 
Forvarm ovnen til ca 220 grader. Ha fisken på et ildfast fat sammen med litt matfløte og gratiner i 10-15 minutter ganske høyt i ovnen.
 
Fres opp skinnet litt med noen minutter med grillelementet helt til slutt.
 
Smørdampe finskivet fenikkel og rød paprika, samt kokte poteter eller ris, etter smak.

Kilde Øivind Storvik

Forsiden akkurat nå
Oldtidsinspirerte viner som er hypertrendy
+
Godbiter i pollisten

Oldtidsinspirerte viner som er hypertrendy

Vi snakker om Palestinas eldste vinprodusent som fortsatt lager vin, og av druesorter du garantert aldri har hørt om.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 2

Herlig billig rødvin for flere enn katteelskere
+
Ukens vin

Herlig billig rødvin for flere enn katteelskere

«Kattevin» behøver altså ikke komme fra en boks (som til info er en av bestselgerne i trelitersformatet), og denne holder et høyere kvalitetsnivå enn de fleste boksviner.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 3

Disse vinene ser du bare her
+
Godbiter i pollisten

Disse vinene ser du bare her

Det er ikke bare fordi de er sjeldne, men selvsagt først og fremst fordi de er noen riktige godbiter.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 4

Høstferiens beste trelitere
+
Ukens vin

Høstferiens beste trelitere

De kommer fra Californias sentrale kystnære vinmarker og finnes på et pol nær deg.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 5

Nudelsuppe med kjøttboller er superrask å lage
Dagens rett

Nudelsuppe med kjøttboller er superrask å lage

Nudler smaker fortreffelig i en suppe med kjøttboller og grønnsaker. Kraften har du selv eller så kan du bruke buljongterning eller konsentrat.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 6

Brokkolisuppe med kokosmelk og sprøstekt halloumi er en svært god kombinasjon
Dagens rett
Få ukentlig nyhetsbrev fra Apéritif rett i innboksen din Hver søndag får du de mest leste sakene fra Apéritif
Les mer om de andre nyhetsbrevene våre her