Sitronposjert tørrfisk med sopprisotto
Godfisk.no

Sitronposjert tørrfisk med sopprisotto

Fremgangsmåte

Skjær tørrfisken i serveringsstykker. Skjær strimler av sitronskallet og press saften. Kok opp smør med sitronskall og saft, kjørvel og salt i en kasserolle. Legg i fiskestykkene og la dem trekke til de er gjennomkokte, ca. 5 minutter. Rist chorizoskiver på tørr stekepanne.

Sopprisotto:
Kok opp grønnsaksbuljong. Finhakk sjalottløk og surr den sammen med risen i olivenolje til alle riskornene og løken blir blanke. Spe litt om gangen med kokende buljong. Rør hele tiden og la væsken koke inn mellom hver speing. Risottoen skal ha konsistens som velling når den er ferdig. Spe med mer buljong hvis den ser ut til å bli tørr. Rør inn smør og revet parmesan, og smak til med salt og pepper. Rens og del soppen i mindre biter. Surr dem i olje sammen med aspargesbønner i 2-3 minutter. Bland sopp og aspargesbønner med risottoen, og la det få et godt oppkok. Server tørrfisken med sopprisotto og chorizoskiver.

Tips1:
Om du ikke har klaret smør kan du også bruke usaltet smør. 

Tips2:
Du kan godt erstatt tørrfisk med fersk eller lettsaltet torsk. Godt utvannet klippfisk er også utmerket. 

Sendt inn av Godfisk.no

Drikke som passer til denne oppskriften

Forsiden akkurat nå
Med helgrillet indrefilet av storfe med frisk aspargessalat på menyen blir det fest
Dagens rett

Med helgrillet indrefilet av storfe med frisk aspargessalat på menyen blir det fest

Venter du storinnrykk i helgen, er dette noe som vil vekke begeistring hos så vel liten som stor.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 2

Slike grillspyd er en innertier på varme sommekvelder
Dagens rett
Sjømatspyd

Slike grillspyd er en innertier på varme sommekvelder

Duften av grillet sjømat er sommer og ferie og er perfekt meny for midtsommerfesten som jo er starten på sommeren for de fleste.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 3

Riesling og chardonnay slik du ikke kjenner den
+
Godbiter i pollisten

Riesling og chardonnay slik du ikke kjenner den

Det er ikke bare at disse vinene kommer fra en anonym adresse i Rheinhessen, men stilen bidrar til å skape ny interesse for Tysklands viktigste og hurtigst voksende vinstiler.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 4

Topp sommerhvitvin for 200 kroner
+
Ukens vin

Topp sommerhvitvin for 200 kroner

Den har alt du trenger for å løfte sommermåltidet.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 5

Forsiden akkurat nå - 6

Er ripsene i hagen modne, skal du bake denne herlige sjokoladekaken
Ukens kake

Er ripsene i hagen modne, skal du bake denne herlige sjokoladekaken

Denne uken gir vi deg oppskriften på en kontrastfylt kake. En saftig mørk sjokoladebunn toppet med et tykt lag hvit krem og fristende røde rips.

Les hele saken
Få ukentlig nyhetsbrev fra Apéritif rett i innboksen din Hver søndag får du de mest leste sakene fra Apéritif
Les mer om de andre nyhetsbrevene våre her