101 hamburger fra Hellstrøms kjøkken
Eyvind Hellstrøm

101 hamburger fra Hellstrøms kjøkken

Lag hamburgeren slik Hellstrøm vil at den skal lages og smake. Du fikser det på 20 minutter

Fremgangsmåte

Skjær kjøttet i biter og kvern det i en kjøttkvern, gjerne to ganger. Lag 4 store «klumper» a 200-250 g av det kvernete kjøttet. Press kjøttet ned i en metallring for fin fasong. Du kan også bruke en bolle eller stor tekopp med en diameter på 10 cm. Ta burgerne forsiktig ut av ringene.

Gni en dråpe med olivenolje på hver side av burgeren før du steker dem i en varm grillpanne. Stek burgerne 2 minutter på hver side. Krydre med salt og pepper. Legg på osteskiver på burgerne og etterstek i ovn fem minutter ved 180 grader.

Del hamburgerbrød i to og pensle innsiden med smeltet smør. Sett i ovn ved 180 grader i to minutter til sprø skorpe. Legg opp burgerne pent på tallerken. Legg coleslaw av rødkål på den ene skiven og tomatketchup på den andre, legg på tynne skiver av løk og issalat i strimler. Dryss over hakket persille. Legg på varm burger og server. Både oppskriften på coleslaw og ketchup er Hellstrøm sine.

Hamburgerbrød slik som Hellstrøm vil at du skal lage de

Her finner du over 30 oppskrifter laget av Eyvind Hellstrøm

Her finner du flere fristende burgere

Her får du svært så praktiske kokketips

Her kan du søke i over 20 000 oppskrifter

Lag din egen personlige kokebok enten ved å legge denne oppskriften direkte inn fra aperitif.nos oppskrifter eller komponere dine egne.

Bli abonnent på Apéritifs Mat & vinklubb og oppnå store fordeler samtidig

Få dagens rett som nyhetsbrev

 

Sendt inn av Eyvind Hellstrøm

Drikke som passer til denne oppskriften

Forsiden akkurat nå
By på en nydelig italienskinspirert rett med kveite
Dagens rett

By på en nydelig italienskinspirert rett med kveite

Det blir fest når kveite står på menyen, og med denne italienske vrien på oppskriften blir det garantert trampeklapp.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 2

Gjør biffen saftig og smakssterk
Dagens rett

Gjør biffen saftig og smakssterk

Denne søndagen blir det saftig biff med bønnesalat og epler som ikke er så snille som de kan høres ut. Denne oppskriften er proppfull av smak.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 3

Chianti-klassiker har fått ekstra påfyll – men prisen er den samme lave
+
Godbiter i pollisten

Chianti-klassiker har fått ekstra påfyll – men prisen er den samme lave

Denne klassikeren av en Chianti Classico er i særdeles god form om dagen – perfekt til peiskosen eller dine beste kjøttretter. Her får du vite hvorfor.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 4

Start rosésesongen med denne vinterlige utgaven
+
Ukens vin

Start rosésesongen med denne vinterlige utgaven

Den er dessuten en gammel kjenning som det er veldig gledelig at igjen er tilgjengelig.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 5

7 superlekre viner fra Piemonte til 4-retters på Kullt
Matkurs og vinkurs
Winedinner 26. mars i Oslo

7 superlekre viner fra Piemonte til 4-retters på Kullt

Den 26. mars tar den historiske vinprodusenten, Vietti, turen til Kullt for å gi deg en kveld du sent vil glemme.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 6

En drink som smaker av hylleblomst og løfter om vår
Ukens drink

En drink som smaker av hylleblomst og løfter om vår

Det er akkurat det vi trenger nå som vinteren er på vei til å gi slipp.

Les hele saken
Få ukentlig nyhetsbrev fra Apéritif rett i innboksen din Hver søndag får du de mest leste sakene fra Apéritif
Les mer om de andre nyhetsbrevene våre her