Biff med grillet asparges, østerssopp og mandelpotetpuré
Foto: EyeEm Mobile GmbH

Biff med grillet asparges, østerssopp og mandelpotetpuré

Prøv denne biffretten med grillet eller pannestekt asparges, østersopp, mandelpotetpuré og soppsaus, til helgekosen.

Fremgangsmåte

  1. Mandelpotetpuré: Skrell og kok potetene i usaltet (viktig!) vann. Sil av vannet, og damp dem tørre.
  2. Mos potetene, tilsett melk og smør og rør godt. Smak til med salt og pepper.
  3. Grillet eller pannestekt asparges og østerssopp: Skrell den nederste delen av aspargesen.
  4. Skjær østerssoppen i skiver.
  5. Vend asparges og østerssopp i litt olje, og krydre med salt og pepper.
  6. Stek på middels god varme i en grillpanne, i en alu-form eller direkte på grillen.
  7. Biff: Del kjøttet i like store biffer og krydre dem med salt og pepper. Grill eller stek på sterk varme.
  8. Etterstek på lavere temperatur i 2-3 minutter på hver side for medium stekt biff.
  9. Server biff med asparges, sopp og potetpure.

Tips: Om asparges er ute av sesong, er brokkolini eller aspargesbønner veldig gode alternativ. 

Lær mer om hvordan du skal tilberede biffkjøtt her 

 

Sendt inn av Apéritif

Drikke som passer til denne oppskriften

Forsiden akkurat nå
Vi har testet årets rosévin - inkludert de beste under 200 kroner
+
Tester

Vi har testet årets rosévin - inkludert de beste under 200 kroner

Blant de drøyt 400 rosévinene vi har testet det siste året, for det meste årgang 2025 og 2024 finner du garantert noe for din smak og ditt budsjett. Også de beste rosevinene under 200 kroner.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 2

Dette skal du servere på 17. maifrokosten: Autentisk Bellini ferdig i flaske og det til en svært gunstig pris
+
Ukens drink

Dette skal du servere på 17. maifrokosten: Autentisk Bellini ferdig i flaske og det til en svært gunstig pris

Denne lekre drinken heller du rett fra flasken som kommer fra Harry's Bar hvor Bellini i sin tid ble skapt. Den kommer med 5,5 prosent alkohol og som alkoholfri utgave og er som skapt for utendørs nytelse og frokost/brunch.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 3

La de franske boblene få en pause på maifesten
+
Godbiter i pollisten

La de franske boblene få en pause på maifesten

Italienske bobler (men ikke prosecco) er virkelig i støtet, med Franciacorta på topp, og det til konkurransedyktige priser.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 4

Disse vinene er fortsatt røverkjøp
+
Ukens vin

Disse vinene er fortsatt røverkjøp

Dão er en viktig kilde til svært gunstig prisede viner som også holder høy kvalitet. Disse er helt i teten.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 5

Her finner du alle de digitale utgavene av magasinet Aperitif
+
Klubb

Her finner du alle de digitale utgavene av magasinet Aperitif

Siden magasinet Aperitif er en del av medlemskapet i Mat- og vinklubben, har vi samlet alle lenkene til de ulike utgavene nedenfor.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 6

Her finner du mai-utgaven 2026 av Apéritif magasin
+

Her finner du mai-utgaven 2026 av Apéritif magasin

I mai er det motstrømstemaer som dominerer: Bruno Verjus' Table, Georges Remys champagner, Graillots crozes, regenerativt jordbruk, canadisk vin med burgunduttrykk og fine dining som ikke lenger handler kun om teknikk.

Les hele saken
Få ukentlig nyhetsbrev fra Apéritif rett i innboksen din Hver søndag får du de mest leste sakene fra Apéritif
Les mer om de andre nyhetsbrevene våre her