Bolognese della Rogero

Fremgangsmåte

Smelt litt av smøret i en stor kjele 4-6 l, og sett denne over på svak varme. Kok rensede gulrøtter i skiver til de er møre, mos disse opp i gryten. Ha i tomater, presset hvitløk, tabasco og tomatpuré i hovedgryten. Kna kjøttdeigen i passe porsjoner i stekepannen, til den smuldrer og "gråner". Når hele partiet er ferdig, hell av "gråvannet".

Brun margarin i pannen på god varme, og stek deretter kjøttdeigen godt. Kjøttdeigen krydres i denne stekefasen. Overføres deretter til hovedgryten. Brun nytt smør for hver steking. All hovedingrediensene skal heretter innom stekepannen med brunet margarin. Helles deretter i hovedgryten. Pannen kan kokes ut med den tilmålte væsken mellom stekingene. Løk og sopp hakkes og stekes på god varme i margarin, og tilføres gryten. Småkokes i flere timer.

Viktig:
koketid under lokk: 2 timer
koketid uten lokk:
til ønsket konsistens oppnås
til spagettisaus tynn
til lasagnesaus tykk
Lang koketid: Bedre resultat.

Sendt inn av Roger Kiel Johansen

Drikke som passer til denne oppskriften

Forsiden akkurat nå
Disse festkakene kan alle klare til 17. mai
Guide
Oppskrifter på festkaker

Disse festkakene kan alle klare til 17. mai

Hvem har sagt at de festkaker må være kompliserte? Her er en rekke enkle oppskrifter fra Kvæfjordkake og Pavlova til kransekake og kringle, som kommer til å gjøre den store festen enda større.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 2

Denne kaken skal du lage til 17. mai
Ukens kake

Denne kaken skal du lage til 17. mai

Marsipan, fromasjfyll, krem og en hel bærkurv gjør susen på festbordet. Her er oppskriften.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 3

La de franske boblene få en pause på maifesten
+
Godbiter i pollisten

La de franske boblene få en pause på maifesten

Italienske bobler (men ikke prosecco) er virkelig i støtet, med Franciacorta på topp, og det til konkurransedyktige priser.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 4

Disse vinene er fortsatt røverkjøp
+
Ukens vin

Disse vinene er fortsatt røverkjøp

Dão er en viktig kilde til svært gunstig prisede viner som også holder høy kvalitet. Disse er helt i teten.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 5

Skal du fyre opp grillen i dag, lager du enkelt denne retten. Den slår nemlig aldri feil
Dagens rett

Skal du fyre opp grillen i dag, lager du enkelt denne retten. Den slår nemlig aldri feil

I dag frister vi deg med en lettvint oppskrift på grillmat. En rett alle kan lage og ikke minst liker.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 6

Årets 17. mai-bobler er ekstra lekre
+
Godbiter i pollisten

Årets 17. mai-bobler er ekstra lekre

De kan bli også dine favoritter. Fantastisk champagnevaluta, den vakreste etiketten, på et pol nær deg.

Les hele saken
Få ukentlig nyhetsbrev fra Apéritif rett i innboksen din Hver søndag får du de mest leste sakene fra Apéritif
Les mer om de andre nyhetsbrevene våre her