Cappuccinokake
Apéritif

Cappuccinokake

Dette er kaken for den som elsker cappuccino. Du lager den på en drøy halvtime hvis du følger vår oppskrrift.

Fremgangsmåte

  1. Kakebunn:
  2. Pisk sukker og egg til luftig og stiv eggedosis.
  3. Smelt smøret og løs opp pulverkaffen i kokende vann. Ha smøret og kaffen i melk for å avkjøle blandingen.
  4. Rør melkeblandingen i eggedosisen. Bland de tørre ingrediensene og sikt det inn i røren under forsiktig omrøring med en slikkepott.
  5. Hell røren over i en langpanne (25 x 35 cm) med bakepapir i bunnen.
  6. Stek kaken midt i ovnen ved 175 ºC i ca. 30 minutter. Avkjøl kaken før kremen smøres på.
  7. Cappuccinokrem: 
  8. Ha kaffe og sjokolade i en kjele og smelt sjokoladen på svak varme. Avkjøl litt og rør inn eggeplommene.
  9. Visp kremfløten til luftig krem og bland sjokoladeblandingen inn i kremen. Smak til med romessens. Bre eller sprøyt kremen på toppen av kaken og sett den til avkjøling, slik at kremen stivner.

Se våre andre oppskrifter på formkake

Bli abonnent på aperitif +  og oppnå store fordeler samtidig som rabatter på alle våre kurs

Lag din egen personlige kokebok enten ved å legge denne oppskriften direkte inn fra aperitif.nos oppskrifter eller komponere dine egne.

Få ukens kake som nyhetsbrev

Kilde Apéritif

Drikke som passer til denne oppskriften

Forsiden akkurat nå
Så lett lager du energibarene selv
Ukens kake

Så lett lager du energibarene selv

Disse kjempepopulære energibombene blir enda bedre når du lager dem selv.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 2

Valtellinas cru-er utfordrer Piemonte, men med sin helt egen karakter
+
Godbiter i pollisten

Valtellinas cru-er utfordrer Piemonte, men med sin helt egen karakter

Disse tre enkeltvinmarksvinene viser med full tyngde de store forskjellene innad i Valtellina - og til nebbiolo fra Piemonte.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 3

Hvem skulle tro at slik grenachekvalitet kom herfra?
+
Godbiter i pollisten

Hvem skulle tro at slik grenachekvalitet kom herfra?

McLaren Vale er mest kjent for sine shiraz, men disse viser hvor god grenache kan bli, i hendene på de rette folka.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 4

Knallkjøp fra Bordeaux’ Haut-Médoc
+
Ukens vin

Knallkjøp fra Bordeaux’ Haut-Médoc

200 kroner for en 8 år gammel vin er virkelig billig, men legger du på en hundrelapp, får du et enda mer raffinert uttrykk for denne delen av Bordeaux.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 5

Hvit pizza med røykelaks løser middagsutfordringen i dag
Dagens rett

Hvit pizza med røykelaks løser middagsutfordringen i dag

Pizzaen gir liv til røykelaksen og den gir i sin tur god røykkarakter til pizzaen. Vinn-vinn med andre ord.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 6

Lykkelig gjensyn med en vin som blir stadig mer trendy
+
Ukens vin

Lykkelig gjensyn med en vin som blir stadig mer trendy

Vi snakker om en rødvin fra et glemt område i det sørvestlige Frankrike.

Les hele saken
Få ukentlig nyhetsbrev fra Apéritif rett i innboksen din Hver søndag får du de mest leste sakene fra Apéritif
Les mer om de andre nyhetsbrevene våre her