Ceviche av sei med appelsin avocado og chili
Foto: sugar0607

Ceviche av sei med appelsin avocado og chili

Ceviche er både syrlig og med et lett chilibitt. Det er det som er en av suksessfaktorene i denne retten.

Fremgangsmåte

  1. Skjær fisken i tynne skiver. Press lime. Ha fisken i en bolle og bland inn limesaften. Dryss over fingersalt.
  2. Skrell avocado, fjern steinen og skjær i tynne skiver. Gjør det samme med appelsinen men ta også bort hinnene slik at du sitter igjen med appelsinfileter.
  3. Anrett fisk, avocado og appelsin som på bildet. Rens og skjør chilien i tynne skiver. Dryss over sammen med finhakket thaibasilikum og svarte sesamfrø. Drypp over olivenolje og sesamolje til slutt.
  4. Pynt med thaibasilikum. 

Tips: Server som forrett (til 6) som smårett til 4 eller hovedrett til 2-3. Kokt ris smaker godt til. 

Se våre andre oppskrifter på ceviche

Her finner du veldig mange oppskrifter med sei

Bli abonnent på aperitif +  og oppnå store fordeler samtidig som rabatter på alle våre kurs

Lag din egen personlige kokebok enten ved å legge denne oppskriften direkte inn fra aperitif.nos oppskrifter eller komponere dine egne.

Få dagens rett som nyhetsbrev

Sendt inn av Apéritif

Drikke som passer til denne oppskriften

Forsiden akkurat nå
Grillsesongen er ikke over – denne billigvinen gjør jobben
+
Ukens vin

Grillsesongen er ikke over – denne billigvinen gjør jobben

159,90 er virkelig billig i dagens prisleie, og i hvert fall når den er så vellaget som denne.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 2

Dette er blant vinene som er aller strengest kvotert på spesialslippet i august
+
Tester

Dette er blant vinene som er aller strengest kvotert på spesialslippet i august

Kultstatusen for de beste produsentene i flere av Loire-appellasjonene, øker jevnt og trutt. Det gjør også prisene, så det er nå det lønner seg å kjøpe.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 3

Kupp for sensommerlig rødvinskos
+
Godbiter i pollisten

Kupp for sensommerlig rødvinskos

Gamay fra Morgon (og en av de beste vinmarkene) er den perfekte rødvin for lune augustkvelder

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 4

Herlig og seriøs økologisk hvitvin til super pris
+
Ukens vin

Herlig og seriøs økologisk hvitvin til super pris

Hvitvin fra Rhône som både har moderat alkohol, god friskhet og en veldig gunstig pris, er sjelden vare.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 5

Paprika smaker mye bedre på denne måten
Dagens rett

Paprika smaker mye bedre på denne måten

Denne australske oppskriften på ovnsbakt paprika og chili med geitost og chorizo er inspirert av sørfransk tian, og kan lages med og uten kjøtt.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 6

Steinsopp er skogens konge - her får du vite hvorfor
Guide

Steinsopp er skogens konge - her får du vite hvorfor

Steinsoppen er rikere smaksmessig og enda mer fleksibel i kjøkkenet enn kantarellen. Og så liker den vinfølge med mye smak.

Les hele saken
Få ukentlig nyhetsbrev fra Apéritif rett i innboksen din Hver søndag får du de mest leste sakene fra Apéritif
Les mer om de andre nyhetsbrevene våre her