Enkel aspargessuppe
Matprat.no

Enkel aspargessuppe

Fremgangsmåte

Skjær/knekk bort den nederste delen på aspargesen.

Skrell aspargesen og del dem i grove biter. Legg toppene til side, kok dem noen få minutter i lettsaltet vann og avkjøl i iskaldt vann.

Ha posen med aspargessuppe i en kjele og spe med vann, vin og matfløte. Kok opp. Ha i aspargesbitene.

La suppen koke noen minutter til aspargesen er mør. Tilsett koriander og kjør aspargessuppen glatt med en stavmikser.

Ha i en eggeplomme og rør om. Ikke la suppen koke etter at du har hatt i eggeplommen. (Lages suppen på forhånd, og skal serveres varm, tilsettes eggeplommen når den varmes opp igjen).

Smak til med sitronsaft og krydder.

Suppen smaker like godt varm som kald.

Server suppen i små glass sammen med sprø butterdeigsnipper med speket kalkunfilet og aspargestopper.

Her er mange oppskrifter med asparges

Her finner du mange flere deilige supper

9 lettlagete supper å ta med på tur

 Slik lager du kraft selv

Her kan du søke i over 20 000 oppskrifter

Lag din egen personlige kokebok enten ved å legge denne oppskriften direkte inn fra aperitif.nos oppskrifter eller komponere dine egne.

Bli abonnent på Apéritifs Mat- og vinklubb og oppnå store fordeler samtidig

Få dagens rett som nyhetsbrev

 

Sendt inn av Matprat.no

Drikke som passer til denne oppskriften

Forsiden akkurat nå
Britisk chablis-boks-utfordrer
+
Ukens vin

Britisk chablis-boks-utfordrer

Den første engelske bib-en på polet, er en friskus og som med fordel kan erstatte chablis i dette formatet.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 2

Georgia er Europas annerledes vinland
+

Georgia er Europas annerledes vinland

Georgia har sin egen språkfamilie, sitt eget kjøkken, sitt eget kirkesamfunn, sin egen polyfoniske sangtradisjon, og, ikke minst, en helt unik vinkultur. Kanskje det er derfor nordmenn trykker vinene til brystet.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 3

Den kuleste roséen er like kul i år
+
Godbiter i pollisten

Den kuleste roséen er like kul i år

Den er i tillegg et veldig godt kjøp, kommer i svært små kvanta og blir raskt utsolgt, så handle raskt. Eller velg den røde utgaven. Så er du klar for piknik.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 4

Disse to tyske vinene gir usannsynlig god valuta
+
Ukens vin

Disse to tyske vinene gir usannsynlig god valuta

De inneholder nemlig vin som er ment for en helt annen prisklasse.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 5

Denne vrien på sei har du neppe prøvd før
Dagens rett

Denne vrien på sei har du neppe prøvd før

Seien marieneres i lime mens du lager salsaen. Middagen er øyeblikkelig klar.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 6

Kamskjell og asparges  i soyavinaigrette er fastfood av beste sort
Dagens rett
Få ukentlig nyhetsbrev fra Apéritif rett i innboksen din Hver søndag får du de mest leste sakene fra Apéritif
Les mer om de andre nyhetsbrevene våre her