Frityrstekt banan og is
Jan Egil Frøysland. Vinner av oppskriftskonkurrnsen Frityr

Frityrstekt banan og is

Dette er en lekkerbisken for alle som elsker frityrstekt banan og is. Fort gjort å lage og går like fort ned.

Fremgangsmåte

Først lager du en blanding av 2 deler hvetmel og 1 del melis og litt eggehvite. Så skjærer man bananen opp i små terninger 2x2 cm. Disse rulles i melblandingen. Når dette er gjort, slippes de opp i frityrgryten og stekes til det blir en hard skorpe på overflaten.
 
Du gjør likeledes med isen, ruller den i melblandingen og steker dem kjapt i frityren. Her er det viktig at det ikke skal gå for lang tid ellers smelter isen.
 
Dette serveres i dessertskåler med sjokoladesaus. Ønsker du en mer syrlig smak, kan du servere den med fruktsalat, det vil si eple, appelsin, annanas, drue m.m. oppkuttet i småbiter.
 

Sendt inn av Jan Egil Frøysland. Vinner av oppskriftskonkurrnsen Frityr

Drikke som passer til denne oppskriften

Forsiden akkurat nå
Søndagsmiddagen er i boks med stekt kyllingbryst med skogsopp
Dagens rett

Søndagsmiddagen er i boks med stekt kyllingbryst med skogsopp

Det er på tide å bruke av all soppen du har fylt fryser og skap med. Denne oppskriften kommer du garantert til å prøve igjen.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 2

By på en lekker rett med kveite, jordskokkpuré og spekeskinke
Dagens rett

By på en lekker rett med kveite, jordskokkpuré og spekeskinke

Med så gode råvarer som i denne oppskriften må det bli godt.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 3

Feir kjærligheten med disse lekre boblene fra et pol nær deg
+
Godbiter i pollisten

Feir kjærligheten med disse lekre boblene fra et pol nær deg

En chardonnaychampagne er å finne på de 60 + største polutsalgene – perfekt for valentinsdagen den 14. februar.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 4

Sikre deg en ny og ungdommelig rimelig smak av Rioja
+
Ukens vin

Sikre deg en ny og ungdommelig rimelig smak av Rioja

Selv om druen er tempranillo og området er Rioja, snakker vi om en hvitvin.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 5

Lær mer om hvitvin
Matkurs og vinkurs
Vinsmaking i Oslo

Lær mer om hvitvin

Lær det grunnleggende om hvitvin og smak deg gjennom åtte ulike viner. Dette kurset passer perfekt for nybegynnere, og krever ingen forkunnskaper.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 6

Denne drinken er forførende god
Ukens drink

Denne drinken er forførende god

Ikke så rart siden den er basert på vodka og hvit sjokoladelikør som smelter perfekt sammen med eller uten noen dråper sjokoladebitter.

Les hele saken
Få ukentlig nyhetsbrev fra Apéritif rett i innboksen din Hver søndag får du de mest leste sakene fra Apéritif
Les mer om de andre nyhetsbrevene våre her