Fusilli med tomat- og balsamico-eddik-saus (Fusilli con Salsa di Pomodori all`Aceto Balsamico)

Fremgangsmåte

Ha de hermetiske og soltørkede tomatene i en mellomstor kjele med hvitløk, olivenolje og sukker. Smak til med salt og pepper. Kok opp. Skru ned varmen og la det småkoke i ca 30 minutter til sausen er kokt inn.

I mellomtiden koker du pastaen i saltet, kokende vann etter anvisningen på pakken.

Ha balsamico-eddiken i sausen og rør godt. La det koke i 1-2 minutter, ta kjelen av varmen og smak til sausen.

Slå vannet av pastaen og hell den i en oppvarmet bolle. Ha sausen over pastaen og bland godt. Serveres straks, med rucola-salat og pecorino ved siden av.

Dette er en moderne Cal-Ital-oppskrift (Californisk-Italiensk). Den intense, sursøte smaken av balsamico-eddik setter en deilig spiss på en saus av hermetiske tomater.

Sendt inn av Apéritif

Forsiden akkurat nå
Frisk velkomstdrink som alle vil like
Ukens drink

Frisk velkomstdrink som alle vil like

Mai er tiden festlige lag, og denne forfriskende bowlen er den perfekte velkomst.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 2

Det er fortsatt mulig å få solid chardonnayvaluta fra Burgund
+
Godbiter i pollisten

Det er fortsatt mulig å få solid chardonnayvaluta fra Burgund

Denne produsenten lager vinene etter alle kunstens regler, og det kjennes på smaken.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 3

Møt Englands fremste stjernevinmaker som kan mer enn musserende vin
+
Godbiter i pollisten

Forsiden akkurat nå - 4

To supre viner i basis fra denne superkvinnen
+
Ukens vin

To supre viner i basis fra denne superkvinnen

Julia Kemper har satt ettertrykkelig spor etter seg i basishylla med stadig nye viner i klassen klar adresse og veldig god valuta for pengene.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 5

By på lekker kalveschnitzel i kveld
Dagens rett
Kalveschnitzel

By på lekker kalveschnitzel i kveld

Det blir ekstra god stemning rundt middagsbordet med schnitzel laget av saftig og mørt kalvekjøtt. Her er oppskriften.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 6

Nordmenn elsker gresk (hvit)vin, prøv disse nyhetene
+
Ukens vin

Nordmenn elsker gresk (hvit)vin, prøv disse nyhetene

Gjør en gresk vri på 1. mai-helgen i år, fr den ene kan du plukke med deg allerede i dag i de fleste polutsalg.

Les hele saken
Få ukentlig nyhetsbrev fra Apéritif rett i innboksen din Hver søndag får du de mest leste sakene fra Apéritif
Les mer om de andre nyhetsbrevene våre her