Grillede kyllinglår med stuede gulrøtter
Foto: matprat.no

Grillede kyllinglår med stuede gulrøtter

Her har vi servert gulrotstuing til grillede kyllinglår. Du kan gled deg.

Fremgangsmåte

  1. Varm kyllinglårene i stekeovnen ved 180 grader i ca. 15 minutter eller til de er gjennomvarme.
  2. Skrell gulrøttene og del dem i passe biter. Kok gulrotbitene såvidt møre i lettsaltet vann og slå dem over i et dørslag.
  3. Pisk ut melet i melken og kok opp under omrøring til en saus. Smak sausen til med salt, pepper, smør og eventuelt muskat. Vend inn gulrot og hakket persille.
  4. Server grillede kyllinglår med stuede gulrøtter og kokte poteter

De beste oppskriftene med kylling finner du her

Og finner du veldig mange andre spennende oppskrifter med kylling

Bli abonnent på aperitif +  og oppnå store fordeler samtidig som rabatter på alle våre kurs

Lag din egen personlige kokebok enten ved å legge denne oppskriften direkte inn fra aperitif.nos oppskrifter eller komponere dine egne.

Få dagens rett som nyhetsbrev

Sendt inn av Matprat.no

Drikke som passer til denne oppskriften

Forsiden akkurat nå
Med kamskjell servert på denne måten blir det fest
Dagens rett
Kamskjell med brokkoli og hvitløk

Med kamskjell servert på denne måten blir det fest

Prøv denne lettlagde, men du verden så smaksrike oppskriften med kamskjell.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 2

Dette skal du servere på 17. maifrokosten: Autentisk Bellini ferdig i flaske og det til en svært gunstig pris
+
Ukens drink

Dette skal du servere på 17. maifrokosten: Autentisk Bellini ferdig i flaske og det til en svært gunstig pris

Denne lekre drinken heller du rett fra flasken som kommer fra Harry's Bar hvor Bellini i sin tid ble skapt. Den kommer med 5,5 prosent alkohol og som alkoholfri utgave og er som skapt for utendørs nytelse og frokost/brunch.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 3

La de franske boblene få en pause på maifesten
+
Godbiter i pollisten

La de franske boblene få en pause på maifesten

Italienske bobler (men ikke prosecco) er virkelig i støtet, med Franciacorta på topp, og det til konkurransedyktige priser.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 4

Disse vinene er fortsatt røverkjøp
+
Ukens vin

Disse vinene er fortsatt røverkjøp

Dão er en viktig kilde til svært gunstig prisede viner som også holder høy kvalitet. Disse er helt i teten.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 5

Her finner du alle de digitale utgavene av magasinet Aperitif
+
Klubb

Her finner du alle de digitale utgavene av magasinet Aperitif

Siden magasinet Aperitif er en del av medlemskapet i Mat- og vinklubben, har vi samlet alle lenkene til de ulike utgavene nedenfor.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 6

Her finner du mai-utgaven 2026 av Apéritif magasin
+

Her finner du mai-utgaven 2026 av Apéritif magasin

I mai er det motstrømstemaer som dominerer: Bruno Verjus' Table, Georges Remys champagner, Graillots crozes, regenerativt jordbruk, canadisk vin med burgunduttrykk og fine dining som ikke lenger handler kun om teknikk.

Les hele saken
Få ukentlig nyhetsbrev fra Apéritif rett i innboksen din Hver søndag får du de mest leste sakene fra Apéritif
Les mer om de andre nyhetsbrevene våre her