Grillet Norsk Kveite på gresskarsalat
Erling Stenersen Sundal,bidrag til Årets Kokk 2006

Grillet Norsk Kveite på gresskarsalat

Fremgangsmåte

Stek kveitebitene ved god varme i grillpanne. Salte og pepre.

Forvell gresskar- og squashterningene. Grill pach choyen i grillpanne. Bland deretter alle grønnsakene og nøttene. Rør sammen olje og eddik. Smak til med salt og pepper. Bland dressingen med grønnsakene. Kok jordskokkene møre i vann. Hell av vannet, tilsett fløten og kok opp. Mos blandingen i hurtigmikser. Smak til med salt, kajennepepper, sitronsaft og trøfler. Rør sammen hvetemel, bakepulver og eggeplomme. Spe med vann til en passe tykk røre, ikke for tykk, litt tynnere enn vaffelrøre. Vend løken i litt hvetemel og deretter i frityrrøren. Friter den gyllen.

Her kan du søke i over 20 000 oppskrifter

Lag din egen personlige kokebok enten ved å legge denne oppskriften direkte inn fra aperitif.nos oppskrifter eller komponere dine egne.

Bli abonnent på Apéritifs Mat- og vinklubb og oppnå store fordeler samtidig

Få dagens rett som nyhetsbrev

 

Sendt inn av Erling Stenersen Sundal,bidrag til Årets Kokk 2006

Drikke som passer til denne oppskriften

Forsiden akkurat nå
Et av de aller beste kjøpene i basis
+
Godbiter i pollisten

Et av de aller beste kjøpene i basis

I ny årgang er denne Rioja-en helt i tet, og så er den å finne i basisutvalgets 60+ polutsalg. Fra samme produsent kommer også noen hvite godbiter.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 2

Gjør et kupp med denne Nahe-rieslingen
+
Ukens vin

Gjør et kupp med denne Nahe-rieslingen

Den er nemlig laget av en av de aller beste. Og så er det satt ned til bare 250 kroner.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 3

De lekreste bobler finnes på 60+ pol
+
Godbiter i pollisten

De lekreste bobler finnes på 60+ pol

Denne champagne-neoklassikeren er ikke bare nydelig nå, men har dokumentert en usedvanlig god lagringsevne – etter omkorking.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 4

Med denne er suksessen sikret for årets siste måltid
+
Ukens vin

Med denne er suksessen sikret for årets siste måltid

På plass på 180 pol, prisen er utrolig god, og den finnes sågar i magnum, også den til svært god pris.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 5

Med en squash- og kikertburger er kjøttfritt uproblematisk
Dagens rett

Med en squash- og kikertburger er kjøttfritt uproblematisk

Ingredienslisten for en god veggisburger er lang, men det sikrer også mye å tygge på og ikke minst mer smak enn hva du får til med kjøtt alene. Tar du utfordringen?

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 6

Det unike kjøkkenet og råvarene er grunnen til at alle ser til Oaxaca
+

Det unike kjøkkenet og råvarene er grunnen til at alle ser til Oaxaca

Oaxaca er sentrum for det meksikanske kjøkken. Sterke og lange tradisjoner og et enormt utvalg av råvarer forklarer hvorfor så mange gastronomer søker hit – og at også Michelin har inkludert området i sin første Mexico-guide.

Les hele saken
Få ukentlig nyhetsbrev fra Apéritif rett i innboksen din Hver søndag får du de mest leste sakene fra Apéritif
Les mer om de andre nyhetsbrevene våre her