Havrefletter
Foto: Esten Borgos

Havrefletter

Disse havreflettene kan spises slik som de er eller du kan dele dem i to og spise dem med pålegg, eksempel til matpakka eller som nistemat til turen.

Fremgangsmåte

Kok opp 1 dl vann og hell dette over 50 g havregryn og 30 g havrekli for skolding.

Varm opp melken til 25 grader og ha i gjær.

Ha mel, havregryn, salt og sukker i en bolle og hell deretter i væsken. Elt i 10 minutter. Ha så i «skoldingen» og elt videre i 2-3 minutter.

Tilsett til slutt smøret. Når smøret er eltet inn i deigen, setter du den til å heve i 30 min på et lunt sted.

En flette:
Vei opp 80-100 g deig per enhet.

Lag en strimmel på ca 30 cm. Ta høyre ende og legg 2/3 bakover på punktet som deler strimmelen i 1/3. Slik at du får en løkke. Venstre ende skal inn i løkken. Løkken snurres rundt en gang og venstre ende legges under her. Du har nå laget en enflette som ligger opp ned. Snu enfletten og legg den på bakepapir.

Rull enfletten på fuktig papir og ha havre oppå. Sett på bakeplate til etterheving. Ca 40 min. Stekes midt i ovnen i 10 min ved 225 grader.

Tips: Legg plastfolie over baksten når den skal etterheves. Det gir et flott resultat på baksten.
 
Tips: Disse havreflettene kan spises slik som de er eller du kan dele dem i to og spise dem med pålegg.
 
 
 

Sendt inn av Anne Brith Davidsen (tekst og foto)

Forsiden akkurat nå
Det er fortsatt mulig å få solid chardonnayvaluta fra Burgund
+
Godbiter i pollisten

Det er fortsatt mulig å få solid chardonnayvaluta fra Burgund

Denne produsenten lager vinene etter alle kunstens regler, og det kjennes på smaken.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 2

Nordmenn elsker gresk (hvit)vin, prøv disse nyhetene
+
Ukens vin

Nordmenn elsker gresk (hvit)vin, prøv disse nyhetene

Gjør en gresk vri på 1. mai-helgen i år, fr den ene kan du plukke med deg allerede i dag i de fleste polutsalg.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 3

Møt Englands fremste stjernevinmaker som kan mer enn musserende vin
+
Godbiter i pollisten

Forsiden akkurat nå - 4

To supre viner i basis fra denne superkvinnen
+
Ukens vin

To supre viner i basis fra denne superkvinnen

Julia Kemper har satt ettertrykkelig spor etter seg i basishylla med stadig nye viner i klassen klar adresse og veldig god valuta for pengene.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 5

Gjør kyllingmiddagen ekstra frisk og vårlig
Dagens rett
Sitronmarinert kyllingfilet med vårgrønnsaker og saltkokte poteter

Gjør kyllingmiddagen ekstra frisk og vårlig

Denne oppskriften på sitronmarinert kylling passer både når du har liten eller god tid. Sitron er en effektiv smaksforsterker.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 6

Med helstekt kylling blir det alltid god stemning rundt bordet
Dagens rett

Med helstekt kylling blir det alltid god stemning rundt bordet

Helstekt kylling er en skikkelig festrett, og sausen lager seg nesten helt selv under stekingen.

Les hele saken
Få ukentlig nyhetsbrev fra Apéritif rett i innboksen din Hver søndag får du de mest leste sakene fra Apéritif
Les mer om de andre nyhetsbrevene våre her