Ha krabbeskallet og husene i en dobbel tykk plastpose og knus skallene med en kjevle.
Fres krabbehusene og skallet i ei panne med litt olivenolje til det begynner å ta litt farge. Slå over hvitvin og la det koke litt ned (et par-tre minutter).
Hell over fiskekraften og la det småkoke i 30 min. Kraften siles og jevnes med smør og mel, tilsett safran og la det koke i 10-15 min.
Tilsett fløten og smak til med salt/sitron. Ha krabbekjøttet i suppen rett før servering.
Tips: For ekstra luksus dryss over safran på toppen
Vi har besøkt Tabuno i Bjørvika, Potong i Bangkok og Tlecān i Mexico City - alle med sterke kvinner ved roret. Dette er bare litt av det du kan lese i siste utgave av magasinet Apéritif.
Denne klassikeren av en Chianti Classico er i særdeles god form om dagen – perfekt til peiskosen eller dine beste kjøttretter. Her får du vite hvorfor.
Etter helgen er det nok mange som har kjøleskapet fullt av rester. Med denne oppskriften på fransk bondeomelett får du omsetning på litt av restene. Og denne oppskriften kan varieres i det uendelige.